Jak vyhrát boj s bulimií?

Jak vyhrát boj s bulimií? Jak vyhrát boj s bulimií?

Populační nemoc, kterou trpí nejen topmodelky

Jak vyhrát boj s bulimií?
{loadposition breadcrumb}

Jak vyhrát boj s bulimií?

Populační nemoc, kterou trpí nejen topmodelky

Že je bulimie závažná psychická porucha příjmu potravy, je asi většině z nás jasné. Problémem je ovšem to, že některé z nás i přesto, že vědí, jaké vážné následky tato nemoc může mít, touto nemocí vědomě trpí, a riskují tak vlastní život.

Jak bulimie vypadá?
Nemocí trpí většinou lidé s nízkým sebevědomím, ačkoli se to mnohdy nemusí zdát. K této poruše je obvykle dožene touha být perfektní, někomu se zalíbit nebo pocit, že vypadají tlustě. Obvykle tento maraton zvracení začne obrovským přejídáním a skončí vyprazdňováním. Těsně po tomto procesu u nemocného nastane úleva, ale také znechucení nebo vyčerpání.

Co bulimie způsobuje?
Co se týče duševního stavu, oběť této zákeřné choroby si odnáší nesmazatelné následky. Obvykle nemocní trpí pod pokličkou tajemství, tudíž o své chorobě s nikým nemluví, a tak není divu, že 78 procent bulimiků skončí v křesle psychiatra.
Současně s duší však trpí i tělo. Popraskaná kůže, podlitiny, zničené nehty, silné bušení srdce, shnilé zuby (bulimik se často pozná podle toho, že mu i silně páchne z úst), bolesti břicha. To je jen ukázka, čeho všeho se tělo nemocného dočká.

Jak se z bulimie vyléčit?
Léčba této přejídací nemoci vyžaduje pomoc odborníka, ať už se jedná o psychologa, psychiatra, nebo lékaře. Důležité pro nemocného je si přiznat, že je zle a že je třeba s tímto koloběhem přestat. Důležité je přestat se přejídat, dopřát si jídlo bez pocitu viny a dát sbohem dietám. Hlavní je vytrvat a nepropadat depresím, a pokud se to nepovede hned ze začátku, tento boj nevzdávat. Odměnou bude zdravé tělo, které bude fungovat tak, jak má. A to je nejdůležitější.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?
sledujte nás na instagramu