Reklama

3 tipy: Jak se zbavit závislosti na kofeinu?

3 tipy: Jak se zbavit závislosti na kofeinu? 3 tipy: Jak se zbavit závislosti na kofeinu?

Taky bez kávy nedáte ani ránu?

3 tipy: Jak se zbavit závislosti na kofeinu?
{loadposition breadcrumb}

3 tipy: Jak se zbavit závislosti na kofeinu?

Taky bez kávy nedáte ani ránu?

Kofein všichni ‚kávoholici‘ milují především proto, že jim dodá energii a potlačí únavu. Ovšem častá konzumace kávy vám může přivodit nespavost, bušení srdce nebo silné pálení žáhy. Poznáváte se v této charakteristice?

1. Spěte více!
Kávu pijete nejčastěji ráno a proč? Protože jste opět málo spali. Pokud chcete pití kávy omezit, je třeba spát alespoň osm hodin denně. Když přes den omezíte krátké zdřímnutí po příchodu z práce, uvidíte, jak se zase do postele začnete těšit a na kávu si po vydatném spaní ani nevzpomenete.

2. Jezte pravidelně!
Jak je známo, jídlo je zdroj energie, tudíž pokud si jej budete pravidelně a v malých dávkách dopřávat, na kávu nezbude čas ani místo ve vašem žaludku. Rozhodně nevynechávejte snídani a k pití místo kofeinové vzpruhy si dopřejte Caro nebo zelený čaj. O tom, že fastfood je zakázaný, se snad ani nemusíme zmiňovat.

3. Pijte vodu!
Bezkofeinová káva nebo černý čaj je sice bezvadný nápad na odvykání, ale když do svého denního programu zařadíte vypít tři litry vody, na náhražky už nebude moc času. Samozřejmě se doporučují i bylinné čaje, ale do začátku je nejjednodušší se zavlažovat vodou.

Související články:

Jojo efekt celebrit: Proměnlivá váha Mischy Barton
Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Cheap & chic: Čtyři dostupné trendy kabelky
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama
Nejčtenější články