4 fakta, proč je skvělé nosit balerínky

4 fakta, proč je skvělé nosit balerínky 4 fakta, proč je skvělé nosit balerínky

Na sandálky a žabky je zima, ale na kozačky ještě brzo. Kompromis babího léta v podobě balerínek je tady!

4 fakta, proč je skvělé nosit balerínky
{loadposition breadcrumb}

4 fakta, proč je skvělé nosit balerínky

Na sandálky a žabky je zima, ale na kozačky ještě brzo. Kompromis babího léta v podobě balerínek je tady!

Balerínky se na začátku své nesmrtelné éry nedoporučovaly drobným postavám, a to kvůli tomu, že je mohou ještě více zkrátit. Bystré oko však už zaregistrovalo módní inovátorku Kate Moss, která je malá, a přesto v balerínách vypadá skvěle, tudíž se nemusíte bát, že bez podpatků nemůžete ven, a s klidem nazujte nejpohodlnější, a přitom tak trendy baleríny.

Hodí se úplně ke všemu
Chcete do práce vyrazit jen v džínách a svetru nebo jít na party v černých koktejlkách? Není problém obojí doplnit balerínkami. Výhoda těchto bot spočívá v tom, že se dají kombinovat téměř s každým outfitem. Že se však nehodí ke sportovní bundě a teplákům, snad nemusíme dodávat.

Jsou pohodlné, ale přesto šik
Nevýhodou vysokých podpatků bývá to, že v nich nohy začnou rychleji otékat a bolet, a tak se není čemu divit, když se většina z nás vrací z plesu domů bosky. Nespornou výhodou balerín je, že se v nich budete cítit pohodlně celou noc, a ještě vám opticky prodlouží nožku, když si je zvolíte ve stejném odstínu jako šaty či si obujete takové, které odrážejí světlo (kamínky, flitry).

Dělají sexy nohy
Když si obléknete skinny džíny nebo legíny k balerínkám, prodlouží vám nohy, a ještě budou zatraceně sexy. Sami muži přiznávají, že elegantní baleríny se jim na ženách moc líbí. Pozor ovšem na kombinace balerín se širokými sukněmi ke kolenům nebo stejně dlouhými kraťasy.

Nikdy nevyjdou z módy
Ačkoli někteří nástup balerínek odsuzovali a přikládali tomuto trendu životnost jedné sezony, balerínky se nosí už několikátou sezonu a troufáme se říct, že se staly již klasickou výbavou šatníku, stejně jako džíny nebo malé černé. Nevyčítejte si tedy, že jich máte v botníku tolik, unosíte je stoprocentně.