3 triky, jak se naučit říkat NE!

3 triky, jak se naučit říkat NE! 3 triky, jak se naučit říkat NE!

Pro všechny byste se rozkrájela, ale pro sebe samotnou už vám nezbývá síla ani čas? Chyba!

3 triky, jak se naučit říkat NE!
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak se naučit říkat NE!

Pro všechny byste se rozkrájela, ale pro sebe samotnou už vám nezbývá síla ani čas? Chyba!

Myslet jen na sebe? Omyl. Hodná holka přece udělá svým kamarádkám, rodině i partnerovi, co jim na očích vidí. Pokud stále ještě téhle báchorce věříte, přečtěte si pár rad, které vás naučí odmítat, ale zároveň nebýt za sobeckou potvoru.

1. Pořiďte si diář
Jestli jej už máte, tak proč ho nepoužít, když se vás zrovna bude ptát kolegyně, jestli za ni opět vezmete směnu? Stačí nalistovat datum a pak jen smutně povzdechnout, že byste moc ráda pomohla, ale už ten den něco máte. Pokud budete muset zalhat, tato malá lež je vám prominuta, váš volný čas je VÁŠ, nikoho dalšího. Tečka.

2. Mějte své koníčky
Vaše sestra potřebuje už potřetí v týdnu pohlídat dítě a teta odvézt nábytek na chalupu? Pokud si najdete pořádné hobby, které vás bude bavit natolik, abyste mu věnovala svůj volný čas, neváhejte a skočte po takové příležitosti po hlavě. Za prvé budete mít výmluvu, proč své příbuzné odmítnout, za druhé se budete zdokonalovat v něčem, co vás baví.

3. Dělejte jen to, co chcete
Zní to jednoduše, ale nebojte se. Každá neoblíbená činnost (nepočítáme práci) vám ubírá energii a čas vašeho drahocenného života, a pokud ho strávíte stěhováním sousedky nebo plením zahrady u kamarádky a opravdu vás to nenaplňuje, omluvte se a řekněte, že máte na práci něco jiného. Nemusíte být hrubá, nikdo se na vás zlobit nebude.

Související články:

5 způsobů, jak najít svůj styl
Jakou barvu si dnes obléknete?
Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry