Au-pair na vlastní kůži

Au-pair na vlastní kůži Au-pair na vlastní kůži

Chcete se naučit cizí jazyk, cestovat po světě a ještě si vydělat?Au-pair je jednou z možností, jak takovou zkušenost získat.

Au-pair na vlastní kůži
{loadposition breadcrumb}

Au-pair na vlastní kůži

Chcete se naučit cizí jazyk, cestovat po světě a ještě si vydělat?Au-pair je jednou z možností, jak takovou zkušenost získat.

Je jedno, jestli jste právě ukončila střední či vysokou školu nebo jste právě bez zaměstnání. Jako au-pair se můžete uplatnit kdekoli na světě. Hnacím motorem pro vás může být zlepšení angličtiny nebo prostě jen touha na pár měsíců ‚vypadnout‘ z běžného života v Čechách.

Nejčastěji zvolenými destinacemi k pobytu au-pair jsou USA, Anglie a Irsko a zařídit si takový pobyt není náročné. Akorát je důležité, abyste počítala s tím, že než budete zařazena do rodiny, trvá to alespoň čtvrt roku a s rodinou, ke které pojedete, se musíte seznámit.

Agentura je povinna vám předat všechny instrukce, co vše je třeba před odjezdem zařídit, a měla by být vstřícná ke všem vašim dotazům. „Všem, kterým takové pobyty poskytujeme, je v zahraničí k dispozici partnerská agentura. Díky ní lze mimo jiné získat i kontakty na ostatní au-pair v okolí,“ vysvětluje Martina Květoňová ze Student Agency, která takové pobyty mimo jiné také pořádá.

Při au-pair pobytu se sice na čas stanete součástí rodiny, ale je třeba mít na paměti, že přesto vykonáváte svoji práci. Kromě starání se o děti, když rodiče nejsou doma, je na programu občasný úklid nebo vaření. Vše záleží jen na vás a na rodině. Díky takovému pobytu si nejen zlepšíte angličtinu, ale naučíte se i spoléhat sama na sebe. A taková zkušenost je k nezaplacení.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Victoria Beckham: Móda mi ukradla úsměv
Tipy a triky: Jak si nalepit umělé řasy?