Černé sako – stálice vašeho šatníku

Černé sako – stálice vašeho šatníku Černé sako – stálice vašeho šatníku

Sluší každému a hodí se ke všemu. Jak si vybrat takové, aby vám sedlo jako ulité?

Černé sako – stálice vašeho šatníku
{loadposition breadcrumb}

Černé sako – stálice vašeho šatníku

Sluší každému a hodí se ke všemu. Jak si vybrat takové, aby vám sedlo jako ulité?

Většina žen ho má ve skříni, ale málokteré sedne tak, jak by mělo. Přitom je to tak jednoduché. Poradíme vám, jak si vybrat takové sako, které pak můžete nosit několik sezon.

Samozřejmě je v současnosti v nošení sak oproti osmdesátým létům větší volnost. Vybírat můžete ze sak s vycpávkami, nařasenými rukávy nebo s řasením a volánky. Pokud ovšem chcete takový kousek, který přežije minimálně dva tři roky, je dobré hledat klasický rovný vypasovaný střih s rukávy dlouhými k zápěstí.

Jak vybrat takové, aby pasovalo? Když jej obléknete, měla byste se v něm cítit uvolněně a přirozeně. Měla byste ho bez problému zapnout a přes záda by vám v žádném případě nemělo být těsné. Pokud máte úzká ramena, volte vycpávky.

Jak sako nosit? Černá má výhodu, že zeštíhluje, tudíž si takové sáčko můžete obléct jak ke converskám, tak klidně i k šatům na večírek. V práci jej využijete ke schůzkám a osvědčí se i jako doplněk k romantické sukni na první rande. Jen pozor na kombinaci s černými kalhotami. Výsledný komplet působí až příliš stroze.

Související články:

Jak nosit: Black & White
Jakou barvu si dnes obléknete?
Jak nosit: Country styl
sledujte nás na instagramu