Nakupovat ‚fér‘ je trendy

Nakupovat ‚fér‘ je trendy   Nakupovat ‚fér‘ je trendy

Chcete obyčejným nákupem potravin udělat dobrou věc? Zapojte se do systému fair trade.

Nakupovat ‚fér‘ je trendy
{loadposition breadcrumb}

Nakupovat ‚fér‘ je trendy

Chcete obyčejným nákupem potravin udělat dobrou věc? Zapojte se do systému fair trade.

Jak na to? Stačí jen zajít do vybraného obchodu, koupit suroviny, které jsou označeny speciální ochrannou známkou, a část peněz jednoduše poputuje k pěstitelům z rozvojových zemí.

Co je to vlastně fair trade? Fair trade neboli spravedlivý obchod dává šanci farmářům a řemeslníkům v Africe, Asii a Latinské Americe, aby si vydělali na živobytí v důstojných podmínkách. Mezi hlavní principy systému patří korektní cena. To znamená, že pěstitelé za výrobky dostávají takové peníze, které nejen pokryjí výrobu, ale i běžné životní náklady. Naprostým tabu je dětská práce a používání škodlivých agrochemikálií, případně geneticky upravených plodin. Fair trade zkrátka pomáhá budovat pracovní a sociální zázemí v zemích postižených chudobou, korupcí a dalšími problémy moderní doby. A to je přece fér, ne?    

Sortiment ‚férových‘ produktů se neustále rozšiřuje. Pořídit tak můžete například kávu, čaj, cukr, med, sušenky, ale také víno, chipsy, banány či zmrzlinu. Kromě potravin je k dostání i spotřební zboží, třeba mýdla nebo mikiny. Výrobky poznáte podle modrozelené známky Fairtrade. Pomoci vám může rovněž logo německé fairtradové organizace GEPA, jednoho z největších dodavatelů fairtradových výrobků na český trh.

Kam jít nakupovat? Nejvíce prodejních míst v Česku sice najdete v Praze, nemusí se však jednat pouze o speciální obchody, kavárny a restaurace. K dispozici jsou vám některé maloobchodní řetězce, které mají zastoupení po celé republice, jako například Kaufland (www.kaufland.cz). Přispějte nákupem na dobrou věc!

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Jakou barvu si dnes obléknete?
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?
sledujte nás na instagramu