Jste workoholik?

Jste workoholik? Jste workoholik?

Jestli v práci dobrovolně trávíte více času než doma a při romantické večeři řešíte pracovní e-maily, zaděláváte si na pěkný problém!

Jste workoholik?
{loadposition breadcrumb}

Jste workoholik?

Jestli v práci dobrovolně trávíte více času než doma a při romantické večeři řešíte pracovní e-maily, zaděláváte si na pěkný problém!

Život je mnohem uspěchanější než kdykoli předtím a vy potřebujete peníze. Jak takovou situaci řešit? Vykradení banky asi nepřipadá v úvahu, tudíž se většina lidí uchýlí k zaměstnaneckému poměru či podnikání a s pracovní dobou 24 hodin 7 dní v týdnu buduje svoji pozici na trhu práce.

Práce se stala společenskou událostí, mnoho lidí si zde dokonce hledá i partnery a přátele, a tak není divu, že občas místo kina s kamarádkou vyřizujete v pátek večer e-maily a dáte přednost obědu s klientem před nákupy s vlastní matkou.

Závislost začíná nevinně. Máte práci, která vás baví, a chcete se konečně předvést v tom nejlepším světle. Pracujete déle, než je obvyklé, a pracovní resty doháníte doma. Váš přítel ví o vašich spolupracovnících více než o vlastní matce a na společný víkend jste nejeli už přes měsíc, protože naposledy jste musela s kolegy jít zapít váš společný projekt. Máte doma časté výbuchy zlosti, nesoustředíte se a někdy máte zase až moc energie a nakonec to odnáší i vaše fyzička.

Pokud se v předchozím popisu poznáváte, jste jasný workoholik a je důležité, abyste to hlavně sama sobě přiznala, což není vůbec jednoduché. Jak ale ze začarovaného kruhu ven? Zpomalte a zvažte, co bude dál. Je třeba si ujasnit priority svého života i to, zda vám práce opravdu stojí za to, abyste jí zcela obětovala své soukromí. Plánování a rozvaha, co je a co není důležité, vás k tomu spolehlivě dovede.

Související články:

5 způsobů, jak najít svůj styl
Jakou barvu si dnes obléknete?
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu