Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!

Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to! Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!

Chlupy, písek a bláto z tlapiček, pach z kočičí toalety… Protože jsou Češi vyhlášenými milovníky zvířat, je potřeba na čistotu bytu vyzrát jinak. Prozradíme vám, jak na to!

Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!
{loadposition breadcrumb}

Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!

Chlupy, písek a bláto z tlapiček, pach z kočičí toalety… Protože jsou Češi vyhlášenými milovníky zvířat, je potřeba na čistotu bytu vyzrát jinak. Prozradíme vám, jak na to!

Existují plemena psů, která nelínají. Jde například o teriéry, čínského chocholatého psa, portugalského vodního psa nebo havanského psíka. Ale i u plemen, která línají, lze správnou péčí o srst a kvalitním krmivem dosáhnout nejmenších možných ‚škod‘. Vhodné krmivo obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny pečující o kůži a srst, které najdete i u doplňků stravy, jako je lososový olej. „Tyto prvky plní důležité funkce v řadě biologických reakcí. Jejich nedostatek prokazatelně vyvolává deprese, únavu, poruchy obnovy kůže, vypadávání srsti a jiné,“ popisuje účinky přírodních složek odborník na výživu Ing. Martin Kváš.

Kromě starostlivosti o čtyřnohé mazlíky přináší výsledky i péče o jejich okolí. Například existují speciální laky na podlahu, se kterými je jejich povrch odolný proti promoklému uličníkovi a jejich hladká vrstva se lehce uklízí. Při pravidelném vybírání kočičí toalety lze k vůni domova přispět výběrem steliva, jež má silné sací vlastnosti a pohlcuje pachy. Na skvrny od psů a koček v bytě se zase prodávají speciální spreje, které mají i dezinfekční účinky a pohlcují zápach.

Pes, který smí na pohovku a v době nepřítomnosti svého pána dokonce bivakuje v posteli, či kočka, jež má dovoleno procházet se po kuchyňské lince, úklidu bytu moc nepomáhají. Hlavní zásadou je začít vládnout v domácí smečce včas a už při zařízení nového bytu nebo při pořízení zvířete stanovit jeho životní prostor. Těžko lze očekávat, že když má kočka svůj pelíšek, tak nebude přespávat i na polstrované židli u jídelního stolu, na druhou stranu jí lze jasně dát najevo, že si na ní nesmí brousit drápy.

Co se týče ideálního povrchu bytových podlah, vyhrávají hladké a snadno omyvatelné plovoucí podlahy, linolea či dlažby. V případě koberců velmi záleží na výkonu vysavače, dostat srst z pohovky je skutečný test přístroje. Trh nabízí i speciální řady robotických vysavačů určených ke sbírání zvířecích chlupů, ty ale bývají často postrachem domácích mazlíčků.

Související články:

Jak nosit: Black & White
Jakou barvu si dnes obléknete?
Tipy a triky: Jak si nalepit umělé řasy?
sledujte nás na instagramu