Vyzkoušejte hooping

Vyzkoušejte hooping Vyzkoušejte hooping

Vykouzlete si dokonalou postavu pomocí obruče

Vyzkoušejte hooping
{loadposition breadcrumb}

Vyzkoušejte hooping

Vykouzlete si dokonalou postavu pomocí obruče

A co že to ten hooping tedy je? Hooping je mladý a neuvěřitelně elegantní sport, jehož cílem je zábavnou formou udržet rotující kruh po obvodu lidského těla. Ideálně se tak dá učinit pomocí tanečních kroků, díky kterým je hooping opravdovou zábavou.

K hoopingu se používá speciální nastavitelný kruh nebo kruhy různých velikostí podle věku a dovedností hoopera. Díky tomu se mu může věnovat opravdu každý bez ohledu na věk, smysl pro rytmus nebo tělesnou výšku či hmotnost.

A jak hooping působí na lidské zdraví? Této otázce se nedávno věnovala studie Americké rady pro cvičení, která přinesla příjemně překvapivá zjištění. Hooping nejenže výrazně zlepšuje flexibilitu lidského těla, ale zároveň posiluje svaly na zádech, břiše, rukou i nohou. Za třicet minut hoopingu každý navíc spálí v průměru 210 kalorií, což je téměř dvakrát více, než kolik spálíte za stejnou dobu například hraním volejbalu.

Jestli máte dítě a hooping vás uchvátil, můžete se na takový sport vrhnout společně. Jedním z míst, kde se kroužky hoopingu provozují, je například mateřská školka FlowerGarten, jejíž ředitelka Andrea Vřešťálová je jedním z mála certifikovaných lektorů v České republice. „Hooping nás ve školce absolutně uchvátil, baví nejen naše malé svěřence, ale i dospělé, kdykoli je volná chvilka, děti krouží jak o život a těší se na každý další hooping kroužek,“ prozradila ředitelka školky.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Pilates: 3 cviky, které fungují
Rozjeď to na Fiveriders