Fashion trend: baroko

Fashion trend: baroko Fashion trend: baroko

Krajky, zlaté vyšívání a vzory květin! To vše se bude celou zimu nosit!

Fashion trend: baroko
{loadposition breadcrumb}

Fashion trend: baroko

Krajky, zlaté vyšívání a vzory květin! To vše se bude celou zimu nosit!

Možná si klepete na čelo, proč se zdobit jako v dobách baroka? Luxusem zářící zlaté nehty, elegantní líčení a sytě červená ústa vás však přesvědčí o opaku. Když k takovému make-upu zvolíte správně zdobené šaty se zlatým vyšíváním nebo obrovskými květy, proměníte se rázem v barokní dámu 21. století!

Zapomeňte na naše jinak velmi oblíbené heslo „méně je více“ a nechte se inspirovat okázalostí předních návrhářů, jako jsou Balmain, Lanvin nebo Stella McCartney. Důležitou roli zde také hraje návrhářské duo Dolce & Gabbana, které zlatočerné barokní kráse věnovalo celou svoji kolekci.

A jak takový model nosit? Stačí se ponořit do skříně a malé černé ozdobit novým zlatým živůtkem nebo zlatými šperky. Černou kabelku vyměňte za takovou, která bude bohatě zdobená výšivkami, a do vlasů si zapleťte perlový náhrdelník.

Barokní kousky seženete jak ve vintage bazarech, tak i v modernějším pojetí třeba v Lindexu, kde na letošní podzimní kolekci rozhodně zlatem ani černou barvou nešetřili. Navíc zde neutratíte tolik jako u slavných a drahých značek.

Související články:

Barvy laků, které na podzim musíte mít!
Jakou barvu si dnes obléknete?
Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry