Čtyři nebezpečná fakta o anorexii

Čtyři nebezpečná fakta o anorexii Čtyři nebezpečná fakta o anorexii

Tato zákeřná choroba se netýká jen modelek a tanečnic! Možná jí trpíte právě vy nebo vaše nejlepší kamarádka.

Čtyři nebezpečná fakta o anorexii
{loadposition breadcrumb}

Čtyři nebezpečná fakta o anorexii

Tato zákeřná choroba se netýká jen modelek a tanečnic! Možná jí trpíte právě vy nebo vaše nejlepší kamarádka.

Anorexie je smrtelná nemoc!
Nejdůležitějším faktem u tohoto onemocnění je bezesporu to, že na následky anorexie můžete zemřít, a to někdy velmi pomalu a bolestivě. Nejčastějšími příčinami jsou poruchy rytmu srdeční činnosti a rozvrat tělesných funkcí právě kvůli tomu, že do těla nepřijmete žádnou potravu. K takovému onemocnění se v kritických případech připojí osteoporóza a záněty plic. Konec takového onemocnění si dokážete asi velmi dobře představit.

Mezi anorexií a bulimií je rozdíl
Mnoho lidí má tendence tyto dvě choroby spojovat, a ačkoli k sobě mají velmi blízko, průběh nemoci je naprosto odlišný. Zatímco u anorexie si nemocný jídlo nedopřává téměř vůbec, bulimik dokáže spořádat celou ledničku, ovšem za předpokladu, že poté celý obsah vyzvrátí nebo si uměle vyvolá průjem.

Anorektici jsou ‚tlustí‘
To, jestli vaše blízká kamarádka trpí anorexií, poznáte snadno. Je u ní vidět rychlá ztráta váhy, téměř nejí, a když už, své jídlo pečlivě zvažuje, jí po kouscích a vybírá jen z nízkotučných potravin. Naopak pro vás bude ráda vařit a do jídla vás nutit, sobě si však porci nedopřeje, protože je podle svých slov nechutně tlustá. Anorektičky se také váží několikrát za den a jsou závislé na cvičení.

Anorexie není nemoc, ale životní styl
Ano, i taková hesla si mezi sebou anorektici vyměňují. V poslední době, která se bez internetu neobejde, vzniká spousta blogů a webových stránek, kde se anorektici scházejí a ve svém hladovění se podporují. Ačkoli si možná kvůli takovým stránkám myslíte, že hladovění je v pořádku, musíme vám říct, že to tak rozhodně není. Normální je nehladovět!

Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Pilates: 3 cviky, které fungují
Lily Collins: Být divná je plus!