5 tipů, jak bojovat proti vlezlé zimě

5 tipů, jak bojovat proti vlezlé zimě 5 tipů, jak bojovat proti vlezlé zimě

Nenechte si vstoupit zimu pod kůži a vyrazte do boje proti chřipce a nachlazení, aniž byste utrácely v lékárně!

5 tipů, jak bojovat proti vlezlé zimě
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak bojovat proti vlezlé zimě

Nenechte si vstoupit zimu pod kůži a vyrazte do boje proti chřipce a nachlazení, aniž byste utrácely v lékárně!

Pomerančová kůra jako základ pitného režimu – V zimě je vzduch velmi suchý a obsahuje méně vlhkosti, což má za následek vysušování sliznice a ta je pak méně odolná. Pitný režim v zimě je stejně důležitý jako v letním období. Adekvátní jsou tak 1,5 až 2 litry tekutin denně. Pozitivně působí pití čaje nebo zeleninové šťávy, např. rajčatové. Náš tip: Vyzkoušejte Šumivé tablety Additiva s pomerančovou příchutí, které vám pomohou předejít nachlazení a zvýší odolnost proti infekcím.

Dlouhými skoky utíkáme před velkými nemocemi – Pravidelným během ‚utíkáte‘ nejen před nachlazením, ale také před diabetem nebo nádorovým onemocněním. Zlepší se krevní oběh, do svalů začínají prorůstat nové cévy. Celé zásobení organismu kyslíkem a živinami se zlepšuje.

Teplé oblečení odrazuje viry – Správné oblečení chrání před viry. Pokud jsou dolní končetiny nebo chodidla studená, dojde přes nervové dráhy k poklesu teploty v hrtanu. Když teplota klesne na 34 °C, dochází tam k většímu množení virů a bakterií.

Pozor na stres! – Chronický stres velmi výrazně oslabuje aktivitu imunitního systému. Způsobuje snižování hladiny cytokinů, které jsou nositeli informací mezi jednotlivými buňkami imunitního systému.

Doháněním spánku si nepomůžeme – Potřeba spánku je individuální. Optimální délka se pohybuje mezi 6 až 9 hodinami denně. Častý spánek delší než 12 hodin může vést údajně ke zvýšení rizika předčasného úmrtí. Nejhorší kombinací je krátký spánek během pracovního týdne a jeho ‚dohánění‘ o víkendu.

Související články:

Pravidla lži
Pilates: 3 cviky, které fungují
Tipy a triky: Jak si nalepit umělé řasy?
sledujte nás na instagramu