Nakupujete fair trade?

Nakupujete fair trade?   Nakupujete fair trade?

Víte, že jen obyčejným nákupem fair trade potravin uděláte dobrou věc?

Nakupujete fair trade?
{loadposition breadcrumb}

Nakupujete fair trade?

Víte, že jen obyčejným nákupem fair trade potravin uděláte dobrou věc?

Stále nevíte, co je to vlastně fair trade? Jedná se o spravedlivý obchod, který  dává šanci farmářům a řemeslníkům v Africe, Asii a Latinské Americe, aby si vydělali na živobytí v důstojných podmínkách. Pěstitelé za výrobky dostávají takové peníze, které nejen pokryjí výrobu, ale i jejich životní náklady. Naprostým tabu je dětská práce a používání škodlivých agrochemikálií, případně geneticky upravených plodin.

Fair trade zkrátka pomáhá budovat pracovní a sociální zázemí v zemích postižených chudobou, korupcí a dalšími problémy moderní doby. Sortiment „férových“ produktů se neustále rozšiřuje.  Výrobky poznáte podle modrozelené známky Fairtrade. Pomoci vám může rovněž logo německé fairtradové organizace GEPA, jednoho z největších dodavatelů fairtradových výrobků na český trh.

Kam jít nakupovat? Nejvíce prodejních míst v Česku sice najdete v Praze, nemusí se však jednat pouze o speciální obchody, kavárny a restaurace. K dispozici jsou vám některé maloobchodní řetězce, které mají zastoupení po celé republice, jako například Kaufland (www.kaufland.cz).

Chcete ochutnat pravou fair trade kávu? Pak navštivte naše stránky http://vanoce.joyonline.cz a zkuste v naší Vánoční soutěži vyhrát jednu z pěti dárkových dóz  s kávou Puro. Držíme vám palce!

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Victoria Beckham: Móda mi ukradla úsměv
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu