Tři triky, jak přežít Vánoce

Tři triky, jak přežít Vánoce Tři triky, jak přežít Vánoce

Vánoce pro některé z nás svátky klidu a míru většinou nejsou. Jak si ale z adventu udělat opravdový svátek?

Tři triky, jak přežít Vánoce
{loadposition breadcrumb}

Tři triky, jak přežít Vánoce

Vánoce pro některé z nás svátky klidu a míru většinou nejsou. Jak si ale z adventu udělat opravdový svátek?

1. Nablýskaný byt není prioritou
Je to těžké, ale zkuste si při letošním vánočním úklidu říct, že tentokrát uděláte jen to nejnutnější. Vytřít prach jen na viditelných místech, vyluxovat jen koberce, na kterých se bude procházet návštěva, a na mytí oken si pozvěte pomoc nebo poproste svého partnera. Svátky jsou od toho, aby byla rodina pohromadě, a ne od toho, aby jeden z rodiny ležel na Štědrý den v posteli s bolavými zády.

2. Vánoční cukroví kupte
Nemyslíme tím nakoupit ty bezmáslové polotovary v supermarketech, ale místo víkendů strávených u trouby si cukroví od někoho objednejte. Babička vaší kamarádky každý rok peče? Bezva, hned si u ní dvě kila objednejte, uděláte dobrou věc, nenadřete se, a ještě si pochutnáte. Ceny za kg se pohybují od 200 Kč. Pokud by rodina nepřežila bez vašich rohlíčků – upečte je, ale jenom jeden druh!

3. Dárky na poslední chvíli
Jasně že se to lehko říká, když je Štědrý den za dveřmi a vy nemáte skoro nic nakoupeného, ale uvolněte se a místo zmateného pobíhání po obchodních centrech si sedněte v klidu domova za počítač. Kupovat fyzické dárky jako košile, lyže nebo knihy přes net se už časově nevyplatí, protože by vám do Ježíška nedošly, ale kupujte poukázky třeba na masáž, bungee jumping nebo jízdu ve ferrari. Takové dárky potěší, a vy už jen vytisknete poukázku, a máte hotovo.

Stále ještě nemáte všechny vánoční dárky? A co takhle vyhrát jeden balíček plný kosmetiky od Avène? Na http://vanoce.joyonline.cz odpovězte na správnou soutěžní otázku, a výhru máte na dosah!

Související články:

6 drobností, které posílí zdraví
Christina Aguilera: na hubnutí kašlu, miluji své ženské křivky!
Zatřpyťte se v třpytkách
sledujte nás na instagramu