Zoubky jako perličky

Zoubky jako perličky Zoubky jako perličky

Zuby jsou jednou z vizitek, které o vás hodně prozradí už na ‚první úsměv‘.

Zoubky jako perličky
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

Zoubky jako perličky

Zuby jsou jednou z vizitek, které o vás hodně prozradí už na ‚první úsměv‘.

Zubní kartáček

Při čištění zubů nezáleží ani tolik na tom, jakou zubní pastu používáte, daleko zásadnější vliv na výsledek čištění má zubní kartáček. Měli byste sáhnout po takovém, který má měkké nebo velmi měkké štětinky. Tvrdé štětiny mohou poškozovat sklovinu. Podle posledních doporučení zubních hygieniků by se měly zuby čistit směrem od dásní ke korunce. Kartáček přiložte stranou na dásně a jemně stírejte směrem dolů tak, aby štětiny stáhly plak z dásně až ke korunce. Tato technika příjemně masíruje dásně a preventivně působí proti paradentóze a odhalování zubních krčků.

Výborný pomocník je sonický zubní kartáček Philips Sonicare FlexCare (v síti Euronics za 3799 Kč). Stačí dodržet techniku pohybu, on za vás zajistí jemné vibrace, a navíc způsobuje proudění tekutiny do mezizubních prostor, na které při čištění často zapomínáme. Šikmý krček hlavy kartáčku lépe dosáhne na hůře přístupná místa zadní strany zubů. Díky těmto funkcím snadno odstraníte nečistoty a plak z míst, kde nejčastěji vzniká zubní kaz a usazuje se zubní kámen.

Zubní pasta a ústní voda

Používejte zubní pasty a ústní vody, které obsahují fluor, a posilují tak zubní sklovinu. Mimo to osvěžují dech a napomáhají odstraňovat zubní plak. Pokud však budete používat špatný kartáček a techniku čištění, ani tito pomocníci vás nespasí. Nezapomínejte, že o zuby je potřeba pečovat nejméně 2× denně. Pokud máte pocit, že potřebujete osvěžit ústní dutinu, můžete použít ústní vodu kdykoli během dne. Malé balení se vám vejde i do kabelky.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Trendy účes: zapleťte se!
Tipy a triky: Jak si nalepit umělé řasy?

Zpět na článek: Zoubky jako perličky