5 potravin pro krásu

5 potravin pro krásu 5 potravin pro krásu

Jsme to, co jíme? Částečně určitě ano. Máme pro vás tipy na pět potravin, které podpoří vaši krásu!

5 potravin pro krásu
{loadposition breadcrumb}

5 potravin pro krásu

Jsme to, co jíme? Částečně určitě ano. Máme pro vás tipy na pět potravin, které podpoří vaši krásu!

Borůvky
Toto ovoce je plné antioxidantů, které zpomalují stárnutí pokožky a chrání ji. Navíc antioxidanty obsažené v borůvkách úspěšně bojují proti volným radikálům, které narušují membránu kožních buněk a potenciálně zasahují do DNA pokožky, což může vést k rakovině kůže.
Mrkev
Karotka je významným zdrojem beta-karotenu, který se v našem těle mění na vitamin A, jenž hraje velkou roli v procesu zpomalování stárnutí. Vitamin A má podíl na regeneraci kůže a tvorbě nových zdravých kožních buněk. Pozor – výrazně víc je beta-karotenu v mrkvi vařené než v syrové.
Avokádo
Obsahuje nejen spoustu vitaminů a minerálů, ale především díky vysokému obsahu omega-3 nenasycených mastných kyselin dokáže skvěle hydratovat pokožku, což ocení zejména majitelky sušší a smíšené pleti. Dále obsahuje vitamin C a E, ty pak v kombinaci s potravinami s vysokým obsahem selenu mají významné regenerační schopnosti.
Zelený čaj
Má vysoký obsah antioxidantů (flavonoidů), které příznivě působí proti stárnutí pokožky, ale i proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním. A také urychluje metabolismus, čímž si vysloužil přezdívku ‚spalovač tuků‘, což ocení každý, kdo se snaží shodit nějaké to kilo nebo si udržet váhu. Látky obsažené v zeleném čaji totiž urychlují metabolismus, a tím zvyšují schopnost organismu spalovat tuky…
Sušená syrovátka
Nepříliš známá potravina, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů a tvarohu, obsahuje hodně kvalitních bílkovin a výborně funguje při regulaci trávení. Také má velké množství vitaminů i minerálních látek, jako je například vápník, hořčík, draslík nebo zinek. Syrovátka se dá využívat k jídlu, ale i zvenčí – na koupele či pleťové masky, které pomáhají vyhlazovat vrásky.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Christina Aguilera: na hubnutí kašlu, miluji své ženské křivky!
Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
sledujte nás na instagramu