Mléčné výrobky: ano, nebo ne?

Mléčné výrobky: ano, nebo ne? Mléčné výrobky: ano, nebo ne?

Mléčné výrobky a nasycené tuky? Známe pravdu.

Mléčné výrobky: ano, nebo ne?
{loadposition breadcrumb}

Mléčné výrobky: ano, nebo ne?

Mléčné výrobky a nasycené tuky? Známe pravdu.

V poslední době se toho o konzumaci mléčných výrobků namluvilo přespříliš. Jak to tedy je? Poslední vědecká zjištění zpochybňují, zda se mohou určovat důsledky konzumace různých mléčných potravin, například sýrů, pouze na základě obsahu nasycených mastných kyselin. Jedná se třeba o případný vliv na výskyt srdečních onemocnění či riziko infarktu. Potravinové zdroje nasycených mastných kyselin, jako jsou kupříkladu sýry, obsahují ještě další živiny s možným příznivým vlivem na riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Mléčné výrobky jsou především přírodní produkty, které nám poskytují důležité živiny, ať už vysoce kvalitní mléčné bílkoviny, minerály vápník, fosfor, draslík, hořčík a zinek, nebo vitaminy A a D, vitaminy B₂, B₆, B₁₂, jež jsou nezbytné ve všech etapách života. Mlékárenský průmysl na celém světě nabízí neuvěřitelně širokou paletu mléčných výrobků, a zohledňuje tak potřeby různých typů spotřebitelů. Každý z nás tak má možnost sestavit si sám zdravou a vyváženou stravu podle svých potřeb, chuti a vkusu. Výrobci navíc svůj sortiment neustále inovují – reagují tím na nejnovější vědecké poznatky a výživové trendy.

Můžeme tedy říci, že všechny složky potravy jsou potenciálně důležité a že nasycené tuky hrají velmi aktivní roli v našem metabolismu. Vyhýbání se konzumaci základních potravin – jako jsou mléčné výrobky – z důvodů, že jsou v nich zastoupené nasycené tuky, může naopak vést k nedostatečnému příjmu některých esenciálních živin, jako je vápník, další minerály a některé vitaminy.

Co z toho tedy plyne? Mléčných výrobků není třeba se bát. Jezte střídmě, s rozvahou a nepřehánějte to s konzumací čehokoli. Nechte se inspirovat například Francouzkami, snědí kvanta sýrů, a přesto jsou štíhlé.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu