5 MÝTŮ O ESTETICKÉ CHIRURGII

5 MÝTŮ O ESTETICKÉ CHIRURGII 5 MÝTŮ O ESTETICKÉ CHIRURGII Jste moc mladá na plastickou operaci nebo si myslíte, že po liposukci už nikdy neztloustnete? Přinášíme vám pět největších mýtů estetické chirurgie!
5 MÝTŮ O ESTETICKÉ CHIRURGII
{loadposition breadcrumb}

5 MÝTŮ O ESTETICKÉ CHIRURGII

Jste moc mladá na plastickou operaci nebo si myslíte, že po liposukci už nikdy neztloustnete? Přinášíme vám pět největších mýtů estetické chirurgie!

1. V mladém věku je plastická operace rozmařilost 

Určitě není! Estetická medicína není jen o kráse a omlazení, pomocí operací lze zlepšit a odstranit řadu vrozených vad, kosmetických nedokonalostí, ale i poúrazových následků, které ženám a mužům znepříjemňují život. Operace pak nejen ovlivňuje jejich vzhled, ale zvyšuje sebevědomí a zlepšuje možnosti uplatnění, často lépe najdou partnera i práci. 

2. Po zvětšení prsou pomocí implantátů nelze kojit

Úskalí tohoto zákroku je jinde. Pokud je operace provedena dobře, toto nebezpečí nehrozí, protože implantát je uložen pod mléčnou žlázou nebo pod prsním svalem. Všeobecně ale lékaři doporučují řešit velikost a tvar prsů až v době, kdy žena již žádné těhotenství neplánuje. V těhotenství a při kojení se totiž prsy samy přirozeně zvětší a dochází k objemovým změnám, které mohou mít negativní vliv i na dobrý výsledek operace. Pak nezbývá, než absolvovat další operaci a stav prsů tak zlepšit.

3. Operace víček je nutné provést už v mladém věku

Ne tak docela, vždy záleží na stavu očních víček. Nejčastěji se operace očních víček provádějí u žen a mužů mezi 40-50 lety věku. Nadbytky kůže očních víček, váčky a otoky nejsou spojeny jen se stárnutím, ale jsou ovlivněny řadou dalších faktorů – např. dědičnými předpoklady nebo vlivem řady onemocnění (alergie, nemoci ledvin, štítné žlázy atp.). V takových případech se výraznější váčky a otoky pod očima mohou vyskytovat i v mladším věku a v tomto případě pak operaci dolních víček  podstupují lidé dříve, někdy i mezi 20.-30. rokem věku. 

4. Po liposukci nikdy neztloustnete

Ale ano, ztloustnete! Měli byste vědět, že každý z nás v těle má určitý počet tukových buněk a ten se v dospělosti již nemění. Buňky se pouze zvětšují nebo zmenšují. Liposukce v některých partiích množství tukových buněk sníží, ale při nedodržení zdravého životního stylu a při zvýšení hmotnosti mohou buňky tukové tkáně opět zvětšovat svůj objem. Jen v operovaných partiích nebude docházet k nadměrnému ukládání tuku oproti okolí.

5. Ženy s prsními implantáty nesmí létat letadlem

To je nesmysl! Stejně jako pověra, že se ženy s implantáty nesmí potápět. Kvalitní silikonové implantáty takové problémy nepřinášejí – jsou bezpečné a odolné. K prasknutí implantátu může výjimečně dojít v případě extrémního nárazu např. při autonehodě, pádech z výšky, úrazech apod. 

Na otázky nám odpověděl primář Ústavu estetické medicíny MUDr. Dušan Záruba  

www.uem.cz

Související články:

Jarní trend: barevné ponožky na nožky
Ano nebo ne? Nový účes Miley Cyrus
Jarní škola street stylu