Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl

Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl Ještě ani pořádně nezačalo jaro a módní návrháři už řeší, co budeme nosit na podzim a v zimě. Své o tom ví i kosmetická redaktorka Veronika, která vyrazila na newyorský Fashion week, aby se podívala nejen na to, co se bude nosit příští sezonu, ale také jaké budou nejžhavější trendy v kosmetice.
Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl

Ještě ani pořádně nezačalo jaro a módní návrháři už řeší, co budeme nosit na podzim a v zimě. Své o tom ví i kosmetická redaktorka Veronika, která vyrazila na newyorský Fashion week, aby se podívala nejen na to, co se bude nosit příští sezonu, ale také jaké budou nejžhavější trendy v kosmetice.

Líčení a účesy jsou s módou ruku v ruce. Můžete mít dokonalý outfit od známého designéra, ale pokud s ním neladí i vaše vlasy a líčení, vyzní vaše snaha naprázdno. Proto se, jak se Veronika na vlastní oči přesvědčila, ladí vždy účesy a líčení s předváděnými modely.

 Jako host kosmetické značky Maybelline New York, která je hlavním vizážistou newyorského Fashion weeku, se měla možnost zúčastnit nejen módních přehlídek v hledišti, ale také proniknout do jejich zákulisí a nahlédnout pod pokličku jejich příprav.

„Před každou přehlídkou probíhá porada kreativního týmu. Ti nejlepší vizážisté značky Maybelline NY z různých zemí se od hlavního make-up artisty dozvědí, jak bude líčení na danou přehlídku vypadat. Nesmí se stát, že se líčení u jednotlivých modelek bude od sebe lišit. Tomu, aby se vizážisté přesně drželi navrženého looku, pomáhají i tzv. doll faces – skicy obličejů, na kterých je make-up předkreslený.“ popisuje Veronika.

 „O každou modelku se stará jeden vizážista. K dispozici má kufr napěchovaný kosmetikou Maybelline NY ve všech možných odstínech – splněný sen většiny dívek . Já okukuji hlavně produkty, které ještě nedorazily na český trh a závidím! Modelka pak téměř jako primadona ve filmu nechá vizážistu, aby ji líčil, asistenta, aby jí u toho lakoval nehty a kadeřníka, aby na ni čekal  Sama přitom poslouchá hudbu nebo na iPhonu chatuje s kamarády,“ pokračuje Veronika. 

„Každé dívce bych ale přála, aby viděla to, co já. Modelky jsou sice mladinké a opravdu velmi hubené, ale ani náhodou mě mezi nimi nepřepadaly pocity méněcennosti nebo komplexy. Do skutečných ideálů krásy, kterým si přejeme se podobat, má totiž drtivá většina z nich daleko. Jejich tváře jsou spíše zajímavé, než krásné a extrémní štíhlost postrádá sex-appeal. Když pozoruji běžné dívky na ulicích nebo se někde setkám s našimi čtenářkami, jsou mnohem atraktivnější.“  

Související články:

Buďte trendy, nekupujte kosmetiku testovanou na zvířatech
Tričko nebo top? Teď se nosí košile!
8 trendy obutí pro letošní jaro

Zpět na článek: Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl
Zpět na článek: Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl
Zpět na článek: Zažít New York fashion week na vlastní kůži - I. díl
sledujte nás na instagramu