6 tipů pro zdravé a lesklé vlasy

6 tipů pro zdravé a lesklé vlasy 6 tipů pro zdravé a lesklé vlasy Správnou péčí docílíte krásných, zdravých a pevných vlasů. Stačí pravidelně dodržovat několik jednoduchých tipů.
6 tipů pro zdravé a lesklé vlasy
{loadposition breadcrumb}

6 tipů pro zdravé a lesklé vlasy

Správnou péčí docílíte krásných, zdravých a pevných vlasů. Stačí pravidelně dodržovat několik jednoduchých tipů.

Lilith Schwertle, kosmetoložka a trenérka značky Weleda tvrdí: “V souladu s holistickým přístupem Weledy věříme, že péče o vlasy je mnohem komplexnější než pouhé mytí vlasů. Zvláštní pozornost si zaslouží následující dva aspekty: jemná, ale dokonalá očista vlasů a podpora zdravé pokožky hlavy. Koneckonců, zdravá pokožka hlavy je předpokladem přirozeně krásných vlasů.”

Tipy pro ucelenou péči o vlasy:

1. Kartáčování vlasů
Každodenní kartáčování má za výsledek lesklejší a hebčí vlasy. K vlasům je nejšetrnější hřeben z přírodních štětin? Je sice dražší, ale sama uvidíte, že při česání vlasy nebudou elektrizovat a budou krásně hladké a lesklé.

2. Péče o suché konečky
Před mytím vlasů do konečků vmasírujte trochu Ovesné regenerační kúry Weleda a nechte působit pět až deset minut. Jednou týdně, pokud jsou vlasy příliš namáhané a máte pocit, že jim chybí dostatek výživy, pak dvakrát týdně, použijte regenerační kúru na vlasy. Ovesná regenerační kúra Weleda zajistí suchým a poškozeným vlasům intenzivní výživu a uhladí zhrublý povrch. Péči jemně vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit 5-10 minut, pak vlasy jemně opláchněte. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud vlasy na deset minut zabalíte do teplého ručníku.

3. Mytí vlasů
Masírování pokožky hlavy během mytí přináší ke kořínkům potřebné živiny. Vlasy si myjte vlažnou vodou, extrémní teploty jim nesvědčí. Vyzkoušejte Ovesný regenerační šampon Weleda, který dokáže zacelit poškozené vlasy a suchým dodá hydrataci a výživu už při mytí.4. Používání kondicionéru
Používání Ovesného regeneračního kondicionéru Weleda povzbuzuje přirozenou regeneraci suchých a poškozených vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání. Nenanášejte jej přímo k pokožce hlavy, zbytečně se pak mastí. Aby kondicionér vyživil skutečně každý vlas, rozčešte je velkým hřebenem a nechte působit několik minut.


5. Sušení vlasů
Používání příliš vysokých teplot může poškozovat vlasy. Než si vlasy začnete fénovat, vysušte je i pokožku hlavy pomocí ručníku. Vlasy vysušujte velmi jemně froté ručníkem. Rozhodně s ním hlavu „nedrbejte“. Mokré vlasy jsou náchylnější k lámání a příliš hrubé vysušování jim škodí. Ideální je vlasy na pár minut zamotat do turbanu z ručníku, aby nasál co nejvíce vlhkosti.

Potřebujete-li vlasy vysušit rychleji, použijte některý z moderních vysoušečů, které dokáží i při nízké teplotě nasměrovat vzduch tak, aby bylo vysoušení účinné např. fén Rowenta Silence Respect AC (za 1999 Kč v síti Euronics), který je tichý a navíc eliminuje poškození vlasů a zachovává jim hydrataci.


6. Masírování pokožky hlavy
Masírování pokožky hlavy Rozmarýnovým vlasovým tonikem osvěžuje pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. Aby se pokožka lépe prokrvila a vlasové kořínky díky tomu získaly více energie doporučujeme použít osvěžující Rozmarýnové vlasové tonikum Weleda. Naneste je přímo na pokožku hlavy a už nesmývejte.

Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Vyzkoušejte: matující laky na nehty
sledujte nás na instagramu