5 trendů ve cvičení pro nadcházející jaro a léto

5 trendů ve cvičení pro nadcházející jaro a léto 5 trendů ve cvičení pro nadcházející jaro a léto S přibývajícím sluníčkem se v nás probouzí touha vypadat opět dobře a svěže. Jak toho docílit a jaké jsou trendy ve cvičení pro rok 2013, jsme se proto zeptali Víta Živného, Gym Managera klubu Holmes Place Premium Karlín.
5 trendů ve cvičení pro nadcházející jaro a léto
{loadposition breadcrumb}

5 trendů ve cvičení pro nadcházející jaro a léto

S přibývajícím sluníčkem se v nás probouzí touha vypadat opět dobře a svěže. Jak toho docílit a jaké jsou trendy ve cvičení pro rok 2013, jsme se proto zeptali Víta Živného, Gym Managera klubu Holmes Place Premium Karlín.

Cvičte s vahou vlastního těla
Snažili jsme se vybrat nové trendy ve cvičení pro nejrůznější typy klientů. Náš výběr proto zahrnuje jak individuální cvičení, tak skupinové hodiny i venkovní a volnočasové aktivity. Obecně ve cvičení nadále postupuje trend využívání váhy vlastního těla při cvičení a odklon od strojů. Na vzestupu jsou funkční trénink, TRX, bosu a klasické cviky využívající vlastní váhu těla poskládané do efektivních sestav. V Holmes Place bychom letos rádi zavedli hodinu funkčního tréninku uzpůsobenou speciálně ženám, jejich potřebám a problémovým partiím. V klubu Holmes Place Premium Karlín byla právě otevřena nová TRX zóna, která umožňuje organizaci skupinových hodin.

Kick box ve vodě i na suchu
Populární budou také různé lekce využívající vodu, jako je AKB (aqua kick box). Jedná se o energeticky účinné a zábavné cvičení ve vodě, které obsahuje kopy, údery a jejich kombinace. Provádí se bez kontaktu. Účastníci cvičí vlastní silou proti odporu vody. Roste i popularita fit kickboxu, který jsme v našich klubech nedávno zavedli. Tento kondiční aerobní trénink, jenž využívá různých prvků z bojových sportů, je perfektním řešením pro ty, kdo potřebují akci a chtějí se dostat do perfektní kondice. Jde o trénink s použitím různých prvků z bojových sportů. Bonus představuje možnost tréninku s partnerem a využívání lapů či boxovacích pytlů k aerobnímu tréninku.

Feel Well
Klidnější formy cvičení u nás nazýváme souhrnným termínem „Feel Well“. Patří sem například jóga nebo Pilates a v neposlední řadě také letošní novinka PortDeBras®. Od loňského roku byla představena na kongresech po celém světě – zatím jsou vyškoleni instruktoři jen v Rusku, Itálii, Španělsku a v České republice. PortDeBras® je originální cvičební program založený na kombinaci klasického tance, posturálních technik a strečinku. Plynulé sekvence pohybů protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci, zdokonalují pohybové stereotypy a významně působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Sugestivní atmosféru dotváří hudba ve stylu chill out a ethnic ambient. PortDeBras® zvládne každý, nevyžaduje žádnou předchozí taneční průpravu.

Nový Power Plate pro7
Od začátku roku mají naši klienti možnost vyzkoušet si v klubu Holmes Place Premium Anděl nový Power Plate pro7. Nejde jen o cvičební stroj, nýbrž o inteligentního virtuálního osobního trenéra, který s vámi dokáže komunikovat a přizpůsobí tréninkový proces vašim individuálním potřebám. Obsáhlá paměť stroje umožňuje vytvořit bezpočet soukromých profilů a uložit si tréninky a oblíbená cvičení. Na výběr máte z 250 cvičebních programů a 1000 cviků. Trénink je vysoce efektivní ze dvou hlavních důvodů – úspora času a důkladnost. Stačí cvičit třikrát týdně po dobu 20-30 minut a brzy se dočkáte vytoužených výsledků. Při tréninku na Power Plate člověk zapojí až o 30 procent více svalových vláken než při běžném cvičení.

Adrenalin v Holmes Place Academy
Závěrem zmíním ještě novinky v nabídce Holmes Place Academy, kde se zaměřujeme na vzrůstající poptávku po adrenalinových zážitcích. Pro zájemce jako první kurs tohoto typu nabídneme freediving – sportovně-relaxační aktivitu, při které se potápíte pouze na nádech. Freediving umožnuje oproti přístrojovému potápění větší svobodu a volnost pohybu pod vodou. Díky tomu a také minimálním nárokům na vybavení se freediving těší vzrůstající oblibě. Kurz se uskuteční v neděli 7. dubna odpoledne v bazénu klubu Holmes Place Smíchov.

Související články:

Jak nosit: Black & White
Nejlepší beauty tipy všech dob
Fitness playlist: Hudba podle celebrit
sledujte nás na instagramu