4 největší mýty o hubnutí

4 největší mýty o hubnutí 4 největší mýty o hubnutí Snažíte se zhubnout a stále se vám to nedaří? Možná děláte něco špatně. Představujeme vám 4 mýty o hubnutí, kterých se zkuste vyvarovat. Dopomůžete si tak k vysněné postavě.
4 největší mýty o hubnutí
{loadposition breadcrumb}

4 největší mýty o hubnutí

Snažíte se zhubnout a stále se vám to nedaří? Možná děláte něco špatně. Představujeme vám 4 mýty o hubnutí, kterých se zkuste vyvarovat. Dopomůžete si tak k vysněné postavě.

Mýtus 1:
Čím více posiluji, tím více hubnu

Mnoho žen si myslí, že když vypotí svoji duši v posilovně na strojích nebo budou chodit každý den své tělo trápit na spinning, tak zhubnou. Pokud chcete shodit kila a nenabrat příliš svalové hmoty, je během cvičení důležité s posilováním kombinovat i kardio trénink (běh na pásu, rotoped aj.)  Výborným řešením na úbytek kilogramů je například dámské fitness Expreska  - 30minutové kruhové cvičení pro ženy. V Expresce střídáte aerobní cvičení se silovým tréninkem tak, abyste efektivně hubly a nebudovaly si kulturistické svaly.

Mýtus 2:
Po páté hodině již nemůžu jíst

Plno žen stále žije v přesvědčení, že večer by se po 17. hodině nemělo jíst. „Vše záleží na tom, v kolik chodíte spát. Důležité je nejíst přibližně 2 hodiny před spánkem, aby tělo mělo ještě čas vše strávit.  Večer by se měla jíst jídla obsahující bílkoviny a aminokyseliny, které obnovují svalovou hmotu.  Přílohy ve formě sacharidů si nechte spíše na oběd,“ říká Lucie Miláčková - výživová odbornice fitness Expreska. 

Mýtus 3:
Při hubnutí mohu jíst ovoce, kolik chci

Ovoce je jistě hodnotný zdroj vitamínů, ale pokud chcete úspěšně hubnout, měly byste ho konzumovat v přiměřeném množství a vědět, které si vybrat. Kromě lahodné chutě a zdraví prospěšných látek je totiž ovoce i zdrojem jednoduchých cukrů. Při redukční dietě se doporučují dvě porce ovoce denně. Nejlépe dopoledne a v časnějších odpoledních hodinách.  Ovoce, které není při dietách příliš vhodné, je banán a hroznové víno. Naopak ideální jsou jahody, maliny, jablka, ostružiny nebo například švestky. Ovoce jezte v syrovém stavu. Na kompoty, kandované a sušené ovoce, si při dietě nechte raději zajít chuť. Výjimkou jsou sušené meruňky, které v malém množství nevadí.

Mýtus 4:
Light potraviny mi zajistí štíhlou linii

Máte v ledničce většinu produktů v light verzi? Při dietě jsou light potraviny jenom lehkým pomocníkem a neměly byste se na ně příliš spoléhat. „Lidé si mnohdy nakoupí light jogurt a místo jednoho jich sní více, protože si myslí, že po light potravinách se nedá přibrat. A kalorie se tak začnou pomalu hromadit. Light potraviny jsou také často plné různých chemických dochucovadel a náhražek a nejsou proto pro naše tělo ideální. To samé mléko. Odstředěné mléko má na rozdíl od polotučného mléka pouze o jedno procento méně tuku. Polotučné mléko navíc obsahuje více vitamínů vázaných na tuk,“ říká Lucie Miláčková, výživová odbornice fitness Expreska.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Vztahy: bez cenzury
Vyzkoušejte: matující laky na nehty