Rozhovor: Trendy v líčení udává New York fashion week

Rozhovor: Trendy v líčení udává New York fashion week Rozhovor: Trendy v líčení udává New York fashion week Jaké jsou horké trendy v líčení pro tuto sezonu? A co je naopak vyloženě out? Jaké chyby Češky v líčení dělají nejčastěji? Ptali jsme se vizážistky Maybelline New York Margity Skřenkové, která inspiraci sbírala i rozdávala na New York Fashion Weeku.

Rozhovor: Trendy v líčení udává New York fashion week
{loadposition breadcrumb}

Rozhovor: Trendy v líčení udává New York fashion week

Jaké jsou horké trendy v líčení pro tuto sezonu? A co je naopak vyloženě out? Jaké chyby Češky v líčení dělají nejčastěji? Ptali jsme se vizážistky Maybelline New York Margity Skřenkové, která inspiraci sbírala i rozdávala na New York Fashion Weeku.


JOY: Margito, jaké jsou tedy nejdůležitější nebo nejvýraznější trendy v líčení pro nadcházející sezonu?

Margita: Trendy, které jsme měli možnost zhlédnout v NY, jsou už více dopředu, týkají se sezony 2013/2014. Budu se věnovat těm na aktuální jarní sezonu, kterou už si všichni moc přejeme! V sezoně jaro/léto 2013 si vybere každý. Jsou zde zastoupeny jak velmi čisté make-upy, tak i hodně barevné rty a oči. Do popředí se znovu dostává i trend barevných řasenek a prim hrají oční stíny šokujících barev – třeba ve světle modrém nebo zářivě oranžovém odstínu. Pokud jste ovšem zastánkyní kouřových očí a neuděláte bez nich ani krok, nemusíte se bát, out nebudete! :-)JOY: A tvůj nejoblíbenější look?

Margita: Určitě je to zářivá pleť, minimum očního make-upu, a to dokonce i bez řasenky, zato ale s hodně výraznými rty v červené, ostře růžové nebo oranžové barvě.

JOY: A je naopak něco, co je vyloženě out?

Margita: Úplně out jsou pro mě jen make-upy, které jsou špatně nalíčené. Pokud je žena zvyklá na nějaký styl líčení a ten jí sluší, nemusí ho měnit jen proto, aby byla in.JOY: A jak s trendy zacházet? Každé ženě přece nesluší každý druh líčení… 


Margita: Trendy nejsou určené k tomu, abychom je slepě následovaly, ale spíše k tomu, abychom si z nich vzaly příklad a načerpaly inspiraci a odvahu vyzkoušet zase něco jiného. Pokud si například léta malujete černou linku a vidíte, že v nové sezoně jsou in modré stíny, zkuste třeba jen vyměnit svoji oblíbenou černou linku za modrou.Minimálně vás to osvěží!


JOY: Jaké chyby dělají ženy při líčení nejčastěji?

Margita: Je to špatně zvolený odstín make-upu, zbytečně silné vrstvy  make-upu i pudru, příliš tmavé obočí, špatný odstín konturovací tužky… Není toho právě málo. Každé ženě bych asi zdůraznila staré dobré pravidlo, že méně je někdy více. A v líčení to platí dvojnásob.JOY: Jako vizážisté jste na fashion weeku měli k dispozici velké množství dekorativní kosmetiky. Co se s ní stane poté, co s ní nalíčíte modelky? 


Margita: Když jsme dolíčili sérii přehlídek, mohli jsme si všechny produkty nechat. Bohužel váhový limit kufru mě o většinu věcí připravil. Přivezla jsem ale aspoň produkty, které u nás nejsou v prodeji.JOY: Je nějaký produkt od Maybelline New York, který sis zamilovala, ale v ČR bohužel není, a přála by sis, aby byl?
Margita: Moc se mi líbí balzám na rty Baby Lips, pěnová tvářenka Dream Bouncy Blush, a hlavně nádherné zářivé odstíny rtěnek ColorSensational série Vivids, kterých je v USA bohužel o dost více než tady u nás v ČR.  
Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Milla Jovovich: Superstar bez hranic
Cheap & chic: Čtyři dostupné trendy kabelky
sledujte nás na instagramu