Holínky – stylový doplněk pro jarní počasí

Holínky – stylový doplněk pro jarní počasí Holínky – stylový doplněk pro jarní počasí Nejen celebrity jim propadly. Holínky již zdaleka nejsou jen obuví do lesa nebo na zahradu, ale už se proplížily i do běžného dámského šatníku.
Holínky – stylový doplněk pro jarní počasí
{loadposition breadcrumb}

Holínky – stylový doplněk pro jarní počasí

Nejen celebrity jim propadly. Holínky již zdaleka nejsou jen obuví do lesa nebo na zahradu, ale už se proplížily i do běžného dámského šatníku.

Výrobci obuvi rozšířili své kolekce o holínky a ani návrháři nezůstávají pozadu a experimentují s tvarem, barevností i povrchovou úpravou. Setkáme se tak s holínkami nízkými i vysokými, barevnými i černými, na klínku i na podpatku. „Tradiční výrobci pracovních holínek spolupracují s mladými designéry, a vytvářejí tak originální a limitované řady. Klasická gumová holínka se mění v luxusní obuv, doplněnou o kožené detaily a různé ozdobné doplňky. V současné době není tedy problém, kde holínky sehnat, ale jaké vybrat. Nabídka je opravdu pestrá,“ říká Hana Andrlová, obchodní ředitelka internetového obchodu Modnidoplnky.cz, kde můžete nalézt mnoho holínek dle posledních trendů od značek Novesta, Kamik nebo Crocs.

A jak holínky nosit? U vysokých modelů, obepínajících lýtko, platí stejné pravidlo jako u kozaček. Můžete je mít k šatům, sukním, šortkám i džínám. „Vyvarujte se však širokých kalhot a dlouhých sukní z těžkých materiálů. Vyrolované džíny nad holínkami nejsou také zrovna trendy. Ideální jsou úzké džíny, tzv. slimky, nebo třeba krátké kraťasy. Dlouhá délka je v kombinaci s holínkami možná v případě, že zvolíte šaty či sukni z lehkého a průsvitného materiálu, jako je například šifon,“ doplnila Hana Andrlová. Originálně také vypadá, když k holínkám seženete módní doplněk ve stejné barvě nebo vzoru, jako jsou boty.

Holínky se sice dají nosit i ve slunečné dny, ale na dlouhé túry v teplém počasí se příliš nehodí, protože se v nich noha kvůli gumovému materiálu potí více než v otevřených botách. Proto je noste odhalené a nikdy je neskrývejte pod oblečením. V současné době se setkáme i s nízkými modely do městského prostředí, které na sebe berou podobu polobotek. Z materiálů se v gumové obuvi nejčastěji setkáme s PVC. Někteří výrobci však nabízejí zajímavou alternativu z přírodního kaučuku, který se vyznačuje mnoha příznivými vlastnostmi, mimo jiné pružností a odolností proti mrazu. Holínky jsou tak nejen funkční, ale i pohodlnou obuví do nepříznivého počasí. Buďte tedy na rozmary počasí připravené a mějte doma ve svém botníku alespoň jeden pár.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu