První jarní sluníčko: Jak se před ním chránit?

První jarní sluníčko: Jak se před ním chránit? První jarní sluníčko: Jak se před ním chránit? Sluneční paprsky lákají k opalování, ale v prvních jarních dnech je sluníčko daleko nebezpečnější než kdy jindy. Co nepodcenit a jak se před ním chránit, vám prozradí MUDr. Alena Machovcová, primářka dermatovenerologického oddělení FN Motol.
První jarní sluníčko: Jak se před ním chránit?
{loadposition breadcrumb}

První jarní sluníčko: Jak se před ním chránit?

Sluneční paprsky lákají k opalování, ale v prvních jarních dnech je sluníčko daleko nebezpečnější než kdy jindy. Co nepodcenit a jak se před ním chránit, vám prozradí MUDr. Alena Machovcová, primářka dermatovenerologického oddělení FN Motol.

Kůže je největším orgánem lidského těla, a proto bychom neměli zapomínat ji dostatečně chránit.  V posledních letech i v našich zeměpisných šířkách vzrostlo nebezpečné UV záření na hodnoty 9,5 z 11stupňové číselné škály. Souvisí s tím větší riziko spálení kůže, její předčasné stárnutí a bohužel i četnější výskyt rakoviny kůže. A právě výběr správného přípravku může tato rizika slunečních paprsků eliminovat, prozradila nám primářka Alena Machovcová.

Pokud jste si letos ještě žádný opalovací přípravek nepořídila, máme pro vás tip, který je ověřený lety používání naší redakcí – Daylong od společnosti Spirig. Při příležitosti 20. výročí se svým spotřebitelům předvede v novém designu a vylepšeném složení. Nové tříbarevné rozdělení usnadní každému zvolit produkt se správným číslem ochranného faktoru. Došlo k prodloužení expirace na 36 měsíců a pro ty, kdo upřednostňují úsporu místa v kabelce nebo tašce, je nově připraveno malé balení s obsahem 50 ml.

„Pro dosažení deklarovaného ochranného faktoru je potřeba nanést přípravek na kůži v dostatečném množství. Pro dospělou osobu se průměrná spotřeba na celé tělo pohybuje okolo 35 ml, to představuje přibližně sedm čajových lžiček,“ upřesňuje primářka. „U produktů sluneční ochrany pro děti od jednoho roku a pro dospělé je důležité, aby byly vybaveny UVA a UVB ochranou. UVB filtr výrazně pohlcuje UVB záření, které má na svědomí všem dobře známé zarudnutí kůže. Naopak UVA filtr chrání před potenciálním předčasným stárnutím kůže.“

Takže až půjdete vstříct prvním jarním paprskům, nic nepodceňujte a vyrazte ven natřená alespoň na rukou a obličeji. Vaše kůže vám za to bude vděčná.

Související články:

Barevné pramínky do vlasů à la Katy Perry
Vztahy: bez cenzury
7 pravidel: Jak se naladit na dokonalý sex?