3 tipy na hladkou a sexy pokožku

3 tipy na hladkou a sexy pokožku 3 tipy na hladkou a sexy pokožku Dokonale hladké nohy by měly být povinností každé dámy. Nezapomínejte však ani na třísla, která by v plavkové sezoně měla být vždy dokonale ‚vyhlazená‘. Poradíme vám proto pár triků na sexy hladkou pokožku.
3 tipy na hladkou a sexy pokožku
{loadposition breadcrumb}

3 tipy na hladkou a sexy pokožku

Dokonale hladké nohy by měly být povinností každé dámy. Nezapomínejte však ani na třísla, která by v plavkové sezoně měla být vždy dokonale ‚vyhlazená‘. Poradíme vám proto pár triků na sexy hladkou pokožku.

Stálice mezi holením: žiletka

Nejpopulárnějším způsobem zbavování se chloupků je holení. Je to rychlá a velice účinná forma. „V letním období byste si měly nohy holit večer, abyste čerstvě podrážděnou pokožku nevystavovaly slunci, protože vám mohou naskákat nepříjemné pigmentové skvrny. Po holení nepoužívejte přípravky s alkoholem (deodoranty) a ovocnými kyselinami, po kterých oholená pokožka pálí a je podrážděná,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krása.cz. Na holení není vhodné klasické mýdlo, ale speciální holicí gely, nejlépe s výtažkem z aloe vera. Na zklidnění kůže je dobrý například tea tree oil, který má antiseptické účinky. Jakmile se chloupky neoholí na jeden tah, nastal čas vyměnit žiletku.

Sexy třísla

Na odstraňování chloupků v oblasti bikin se nejlépe hodí vosk nebo depilační krémy. Pokožka je zde velmi citlivá, používat žiletku v tomto případě není úplně vhodné. „Depilační krém chloupky rozpouští a pro jemnou pokožku kolem třísel je ideální. Před a po depilaci si třísla omyjte antibakteriálním mýdlem. To slouží jako prevence zanícení,“ říká Iveta Slavíková. Vosk je ideální pro dámy, kterým dorůstají chloupky rychleji. První aplikace bude malinko bolet, ale chloupků se zbavíte na celé tři týdny. Dobrým trikem je si před použitím vosku posypat pokožku dětským pudrem. Vosk pak na kůži lépe drží. 

Jak na zarostlé chloupky

Pokud trpíte na zarůstání chloupků, tak je holte po směru růstu. Zabere to sice více času, ale odměnou vám pak bude pokožka s minimem zarostlých chloupků. Dobrým řešením je také epilace cukrovou pastou, která je hypoalergenní a zamezuje zarůstání. Její aplikace je navíc méně bolestivá než klasický depilační vosk. Vhodným doplňkem je také dva až tři dny po holení nebo depilaci udělat na nohách peeling. Buď peelingovým gelem, lufou, nebo lze použít i suchý ručník. Na našem trhu existuje rovněž spousta přípravků proti zarůstání chloupků. Pokud již nějaký ten zarostlý chloupek najdete, tak ho vždy odstraňte vydezinfikovanou pinzetou. Na kůži můžete aplikovat také pár kapek olivového oleje, který pokožku dobře vyživí.

Související články:

Letní outfity, které užijete i v září!
Letní romantika: Jak nosit květy?
Rozjeď to na Fiveriders