2 osvěžující drinky, které budete milovat!

2 osvěžující drinky, které budete milovat! 2 osvěžující drinky, které budete milovat! Ledové mocha a ledový čaj patří k nejoblíbenějším letním drinkům. Luboš Martínek, šéfbarista sítě kaváren CrossCafe, vám poradí, jak si doma připravit to pravé osvěžení za pár korun!
2 osvěžující drinky, které budete milovat!
{loadposition breadcrumb}

2 osvěžující drinky, které budete milovat!

Ledové mocha a ledový čaj patří k nejoblíbenějším letním drinkům. Luboš Martínek, šéfbarista sítě kaváren CrossCafe, vám poradí, jak si doma připravit to pravé osvěžení za pár korun!

Ledové mocha

Základem nápoje je kvalitní espreso. Pokud nedisponujete vhodným kávovarem, poslouží i 40 ml silnější kávy připravené z kvalitní instantní. Dále se neobejdete bez 2 lžic čokoládového sirupu. Pak už stačí jen cca 1,5 dl mléka, podle chuti třtinový cukr a důkladně rozmixovat s ledem. Zkuste přidat navrch dvě lžíce doma ušlehané šlehačky. Výsledek bude grandiózní.

Tip – čokoládový sirup můžete nahradit kvalitním kakaovým práškem dobře promíchaným s trochou třtinového cukru. Nutností je důkladné mixování. Výsledek pak bude stát za to.

Ledový čaj

Doba, kdy lidé pili ledový čaj z PET lahví či tetra paků, se již naštěstí blíží ke konci. Hitem jsou domácí ledové čaje, které dnes umí nabídnout každá lepší kavárna či restaurace. Pokud nemáte nějakou nablízku, vyrobte si ledový čaj doma. Na půllitrovou sklenici použijte sáček kvalitního čaje. Jestliže máte rádi černý, nejlépe poslouží čaj z Assamu pro svou intenzivní barvu a jemné sladové aroma. Vhodné jsou také ledové čaje připravené z ovocných variant nálevových sáčků.

Sáček zalijte 2 dl vroucí vody a po 6–8 min. (dle druhu čaje) jej vyjměte. Dolijte 3 dl studené vody a dejte chladit do lednice. Pro dochucení použijte čerstvě vymačkanou šťávu z citronů či limety a třtinový cukr. Servírujte s dostatečným množstvím ledu. Hotový nápoj vás odmění skutečnou chutí čaje, navíc bez konzervantů, barviv a přísad, které ji obvykle zakrývají.

Související články:

Power plate: 3 tipy, jak zhubnout do plavek
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Cheap & chic: Čtyři dostupné trendy kabelky