3 triky, jak zvládnout chůzi na podpatcích

3 triky, jak zvládnout chůzi na podpatcích 3 triky, jak zvládnout chůzi na podpatcích Vysoké podpatky vytvoří sexy siluetu, dodají sebevědomí a centimetry navíc. Sebekrásnější boty na podpatku vám ale sex-appeal nepřinesou, pokud se v nich nebudete umět pohybovat. Projděte si s námi proto krátký kurz chůze na vysokých podpatcích.
3 triky, jak zvládnout chůzi na podpatcích
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak zvládnout chůzi na podpatcích

Vysoké podpatky vytvoří sexy siluetu, dodají sebevědomí a centimetry navíc. Sebekrásnější boty na podpatku vám ale sex-appeal nepřinesou, pokud se v nich nebudete umět pohybovat. Projděte si s námi proto krátký kurz chůze na vysokých podpatcích.

1. Nebojte se začít

Začínáte na vysokých podpatcích? „Trénink nemá smysl zahajovat s podpatky nižšími než pět centimetrů, protože v nich se pohybujete na podobné platformě, jako mají běžné boty. Pro první krůčky na vysokých podpatcích jsou ideální boty se zvýšením 6–8 cm. Vezměte si ty boty, které mají pásku přes nárt, zaručí větší stabilitu nohy,“ říká Veronika Sajdoková z CCC. První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a nové boty alespoň trochu rozchodíte. Dobré je také chodit před zrcadlem. Poté, co si budete trochu jisté v kramflecích, zkuste si párkrát elegantně sejít schody. Nevstoupejte však na celou nohu, ale našlapujte pouze na přední část boty. Pořiďte si lodičky, které mají gumové patničky a tolik nepodkluzují.

2. Držení těla je základ

Sexy chůze na podpatcích vyžaduje především správné držení těla. Mějte zatažené břišní svaly, hlavu vzhůru a rovná ramena. Představte si, že na  nich máte pravítko. Nekrčte kolena, ale snažte se napjatými lýtky spíše lehce pohupovat. Nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šla po rovné čáře. Zapomeňte na přehnaně pokrčené a zkřížené nohy, jak to vídáte u modelek na přehlídkových molech. Na chůzi v podpatcích můžete jednoduchými cviky připravit také své svaly, chodidla a prsty. Ve volných chvílích propínejte lýtka a chodidla, pomalu kružte kotníky.

3. Nové boty více tlačí

„Ještě než vyrazíte na sexy procházku městem, boty si doma pořádně prošlápněte, protože s puchýřem se na podpatcích moc ladně neprojdete. S novými lodičkami si kupte také gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu, které vám chůzi značně zpříjemní,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Pokud nechcete dopadnout jako Popelka, které o půlnoci vyklouzla noha ze střevíčku, vystříkejte si lodičky antibakteriálním sprejem s nanostříbrem. Po něm vám noha nebude v botách nepříjemně klouzat. Sprej také zabrání nepříjemnému pachu, což především v letních měsících, kdy se nohy více potí, jistě uvítáte. Proti klouzání nohou pomohou také gelové polštářky pod prsty.

Související články:

Elizabeth Olsen: Kašlu na školu. Chci práci!
Zlatá horečka ve vašem šatníku!
Cheap & chic: Čtyři dostupné trendy kabelky
sledujte nás na instagramu