Jaký pán, takový pes

Jaký pán, takový pes Jaký pán, takový pes Podobáte se svým psím miláčkům? Možná víc, než si myslíte!
Jaký pán, takový pes
{loadposition breadcrumb}

Jaký pán, takový pes

Podobáte se svým psím miláčkům? Možná víc, než si myslíte!

Typickým rysem psů, který najdeme i u lidí, je jejich věrnost dobrému příteli. Tito tvorové, stejně jako my, pociťují radost i zklamání a svoji lásku projevují stejným způsobem. Pokud mají někoho rádi, vyjadřují svoji náklonost dotyky. Když má pes radost, skáče jako malé dítě. Psi také rovněž jako lidé mění svůj postoj z ostražitého na přátelský, pokud vidí přicházet jiného psa či člověka s vlídnými gesty, výrazem a postojem. Tito chlupatí miláčci se však umějí také urazit a trucovat několik dní, pokud jim byla provedena nějaká křivda či jsme si dovolili na pár dní odjet.

V žárlivosti jsme si také blízcí. Když malé dítě vidí svou matku věnovat se někomu jinému, snaží se na sebe upoutat pozornost nejrůznějšími způsoby. To samé dělají i psi. Začnou štěkat, skákat a dobývat se na náš klín. Psi mají také jako my strach z neznáma. Když pustíme psa na procházce bez vodítka, i přes svobodu, kterou by mohl mít, se poslušně vrátí ke svému příteli. Volí tak jistotu před nebezpečím, které venku číhá a kde není jisté, že by sehnal potravu či nocleh. Proto jak člověk, tak pes raději cestují ve skupině, která představuje alespoň určité bezpečí a větší šanci na přežití.

 Obdobně jako lidé jsou i psi schopni velmi dobré spolupráce. Mají také smysl pro hierarchii. V jejich smečce vždy existuje alfa samec, který smečku řídí a udržuje pořádek. Na oplátku dostává nejchutnější sousta, má lepší místo na spaní a užívá si projevů úcty ostatních. V naší společnosti představuje srovnatelné uspořádání například monarchie, kde vládne král, který má podobná privilegia jako alfa samec.

Výraznou podobnost mezi psy a lidmi lze také nalézt v jejich schopnosti učení. Umějí myslet logicky jako člověk. Pro rozvíjení jejich inteligence jsou také velmi přínosné vizuální příklady, nejlépe formou příběhů. Náš tip: Vhodný způsob, jak vštípit dětem základní znalosti či principy slušného chování formou moderní technologie nabízí televizní stanice Minimax. Její zábavné pohádky nejen děti pobaví, ale také zábavnou formou děti poučí v nejrůznějších směrech. Zvířat bychom si měli vážit a pomáhat jim. Nyní máte možnost pomoci zvířatům i vy, a to na facebookových stránkách dětské stanice Minimax https://www.facebook.com/Minimax.TV. Zde můžete hlasovat, které lesní zoo se dostane pomoci ve formě finančního daru.

Související články:

Jak nosit: Black & White
Jakou barvu si dnes obléknete?
Rozjeď to na Fiveriders
sledujte nás na instagramu