4 sporty, které si zamilujete

4 sporty, které si zamilujete 4 sporty, které si zamilujete Potřebujete zhubnout, ale klasické cvičení vás nebaví? Nemá smysl se trápit a nudit v posilovně. Najděte si sport a aktivitu ušitou přímo na vaše tělo. Poradíme vám pár zábavných a originálních způsobů, jak se zbavit přebytečných kil.
4 sporty, které si zamilujete
{loadposition breadcrumb}

4 sporty, které si zamilujete

Potřebujete zhubnout, ale klasické cvičení vás nebaví? Nemá smysl se trápit a nudit v posilovně. Najděte si sport a aktivitu ušitou přímo na vaše tělo. Poradíme vám pár zábavných a originálních způsobů, jak se zbavit přebytečných kil.

Trampolíny nejsou jen pro děti
Skákání na trampolíně je velmi efektivní způsob, jak se zbavit přebytečných kil. Cvičení je jednoduché, a přitom dynamické a zábavné. Skoky zatěžují všechny svalové partie, a rovnoměrně tak zpevňují postavu. Skákání na pružném povrchu navíc tolik nezatěžuje kolena a klouby jako například při běhu.  Zaskákat si můžete na speciálních hromadných lekcích nebo si pořídit malou trampolínu domů a skákat si, kdy se vám zlíbí.

Kruhový trénink funguje!
Kruhový trénink není určen pro ty, kteří chtějí nabírat příliš svalové hmoty, ale pro ty, co chtějí rychle ztratit přebytečná kila a vytvarovat si postavu. I proto je kruhový trénink stále populárnější u žen. Vyzkoušejte například Expresku. Jedná se o efektivní třicetiminutové cvičení pro ženy. Trénink probíhá na osmi hydraulických cvičebních strojích a na osmi aerobních mezistanicích. Vše je uspořádané do kruhu, takže si během půl hodiny stihnete posílit svaly, zpevnit tělo a spálit přebytečné tuky. Výhodou tréninku Expresky je, že nemá harmonogram lekcí, ale cvičitelka je přítomna během celé otevírací doby a vy můžete začít cvičení ve chvíli, kdy přijdete.

Nordic walking
Máte rádi přírodu a chůzi? Proč to nepropojit v jedno a nevyzkoušet nordic walking – skvělou metodu na spalování nežádoucích kilogramů, která je navíc vhodná pro všechny věkové skupiny. Při nordic walkingu vydáte o 50 % více energie než při běžné chůzi. Tuto zajímavou aktivitu můžete vyzkoušet například v Grund Resortu Golf & Ski, který je, díky svému zasazení do malebné krkonošské krajiny s výhledem na Sněžku a Černou horu, pro nordic walking ideální. Pod dohledem proškolených instruktorů můžete vyšlápnout do blízkého i vzdálenějšího okolí a zároveň se naučit správné technice chůze s holemi, která má svůj původ ve Finsku.

Zeštíhlete díky obruči
Hledáte opravdu zábavné cvičení? Tak si zkuste zacvičit hooping. Hubnutí za pomoci obručí je nyní žhavým trendem mnoha hollywoodských celebrit. Hoopingem se vyblbnete a hodinové cvičení se vyrovná například hodině běhu. „Během hoopingu nezhubnou pouze boky, ale stejnoměrně celé tělo. Je výborný i pro ženy po porodu, protože pozitivně působí na pánevní dno,“ vysvětluje Kateřina Mikšovská, fitness trenérka Expresky.

Související články:

Trenéři hvězd radí: 3 triky, jak zhubnout a být fit!
Inspirace: Puntíkatá Keira Knightley
Zatřpyťte se v třpytkách