Nejlepší triky v péči o vlasy

Nejlepší triky v péči o vlasy Nejlepší triky v péči o vlasy Asi bychom nenašli nikoho, kdo by netoužil po perfektních vlasech. A jak toho docílit? Přinášíme vám ty nejlepší rady, jak mít svoji hřívu zdravou a krásnou jednou provždy.
Nejlepší triky v péči o vlasy
{loadposition breadcrumb}

Nejlepší triky v péči o vlasy

Asi bychom nenašli nikoho, kdo by netoužil po perfektních vlasech. A jak toho docílit? Přinášíme vám ty nejlepší rady, jak mít svoji hřívu zdravou a krásnou jednou provždy.

Nejnovější dermatologické studie skutečně prokázaly, že na kvalitu vlasů má významný vliv stav
pokožky hlavy a tzv. mikrozáněty. Ty vznikají v důsledku působení mnoha faktorů – znečištěné životní
prostředí, nezdravý životní styl, mechanické dráždění, stres apod. Lidský organismus dokáže
mikrozáněty potlačovat vlastními obrannými systémy, ale v případě psychického nebo fyzického
vypětí nebo při přemnožení organismů vyskytujících se přirozeně na kůži nemusí tato ochrana stačit. Mikrozáněty pak negativně ovlivňují regeneraci vlasové pokožky a následně stav vlasů. 
 
Jak tedy s mikrozáněty bojovat? K tématu zdravých vlasů jsme oslovili odborníka, který se právě touto problematikou zabývá, MUDr. Kateřinu Klauzovou, MBA, dermatoložku
z Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny v Praze. „Kvalita pleti obličeje úzce souvisí zejména s kvalitou pokožky hlavy a ta následně s kvalitou vlasů. Zejména pacienti se sklonem k seboroické dermatitidě na obličeji (jedná se o červené flíčky a šupení kolem nosních křídel, mezi obočím a v obočí) mají často vyšší tvorbu ‚lupů‘ ve vlasech a výrazněji se jim i mastí vlasy. Naopak pacienti s atopickým ekzémem a suchostí pleti mají i sušší vlasy. Kvalitu a množství vlasů nejvýrazněji ovlivňuje genetická dispozice, ale vliv mohou mít i některá onemocnění či užívání léků nebo těhotenství,“ říká.

„Vliv má samozřejmě i kadeřnicko-kosmetická péče, která dokáže nadělat i pěknou paseku. Časté stříhání ostrými nůžkami je k vlasům velmi šetrné, ale hustou kštici nezajistí. Pokožka hlavy i vlasy potřebují péči stejně jako ostatní kůže. V zimě je třeba je chránit před promrznutím, v létě zase proti UV paprskům vhodnými UV spreji či oleji chránícími vlasy před vyschnutím, doporučuji také přípravky chránícími před slanou vodou. Mytí vlasů je oproti tomu individuální záležitost. Častěji je potřeba mýt mastné vlasy, ale nic se nemá přehánět. Většinou postačí mytí v intervalu 2–3 dnů.
Vlasům jednoznačně škodí zakouřené a prašné prostředí. Horké kulmy a fénování horkým vzduchem výrazně vlasy poškozuje a neprospívají ani příliš utažené účesy, dlouhodobé nošení čepic, tupírování účesu, přílišné odbarvování apod.“

Takže co používat, aby vlasy byly krásné a zároveň zdravé? Vyzkoušejte šampony DermoCapillaire značky Eucerin. Jsou vyvinuté tak, aby podporovaly správnou funkci vlasové pokožky a zbytečně ji nezatěžovaly. Předcházejí tak jejímu vysušování, podráždění a svědění. Vaše hříva opět získá barvu i objem!

Související články:

Jojo efekt celebrit: Proměnlivá váha Mischy Barton
Inspirace: Puntíkatá Keira Knightley
Ano, nebo ne? Černé mini podle Britney Spears