Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků? Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků? Spousta lidí ‚sbírá‘ na sociálních sítích tlačítka „To se mi líbí“. A co vy?
Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
{loadposition breadcrumb}

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?

Spousta lidí ‚sbírá‘ na sociálních sítích tlačítka „To se mi líbí“. A co vy?

Teď si dejte ruku na srdce, opravdu je vám jedno, kolik přátel vám dá lajk na vaši poslední fotku z dovolené? Pokud chcete mít lajků co nejvíce a přitom se i pochlubit kvalitními fotkami z dovolené nebo výletu, zkuste spíše fotit záběry krajinek místo portrétů lidí. Na fotografie míst a zážitků totiž reagujeme daleko kladněji a více než na fotografie portrétní. Těch už bylo dost!

Zvířátka, krajinky nebo jídlo!
Nikon Coolpix s týmem vědců University of California v Berkeley přišli na vzorec, který když použijete při focení, zajistí vašim snímkům co nejvíce označení TO SE MI LÍBÍ. Tým také zjistil, že největší počet lajků získají fotografie, které zobrazují nádherné krajinky, roztomilá zvířata nebo jídlo. Což logicky odpovídá naší zvědavosti. Samozřejmě si rádi prohlédneme už třístou fotografii profilu vašeho obličeje, ale mnohem víc nás stoprocentně zaujme výhled z Eiffelovky.)

Potrétové fotografie? Nuda!
Studie, v rámci které 500 lidí z celé Evropy hodnotilo 35 snímků s různými objekty a kvalitou, zjistila, že portréty osob nebo skupinové fotografie zaznamenané na událostech získaly nejméně kladných reakcí. Pomocí těchto zjištění výzkumníci vytvořili vzorec, díky němuž mohou milovníci sociálních sítí postupovat při výběru fotografií. Díky němu zaznamenáte co nejlepší možnou reakci od svých přátel.
‚Magický‘ vzorec na konec

K + Z + (I + V + M)
SE (správná expozice) – R (rozmazání)
Pokuste tedy zachytit na svých snímcích krajinu (K) nebo zvíře (Z) a zvažte, zda chcete vzbudit v divákovi inspiraci (I) (například západ slunce), působit vtipně (V) nebo mile (M). Zároveň je klíčové zachytit světlo co nejrealističtějším způsobem, tedy použít správnou expozici (SE) a zároveň minimalizovat rozmazání (R).

Související články:

Fotogalerie: Módní trendy na léto
Nejlepší triky v péči o vlasy
Wake Jam 2013