Preppy: Trendy styl nejen pro studentky

Preppy: Trendy styl nejen pro studentky Preppy: Trendy styl nejen pro studentky Milujete klasiku v podobě skládané sukně, šatů do áčka a svetříku přes ramena? Pokud jste až do teď styl preppy ignorovala, je načase s tím přestat a nechat se unášet lehkostí studentské módy!
Preppy: Trendy styl nejen pro studentky
{loadposition breadcrumb}

Preppy: Trendy styl nejen pro studentky

Milujete klasiku v podobě skládané sukně, šatů do áčka a svetříku přes ramena? Pokud jste až do teď styl preppy ignorovala, je načase s tím přestat a nechat se unášet lehkostí studentské módy!

Co je to preppy? Životní styl, který vznikl v padesátých letech minulého století na severovýchodním pobřeží Spojených států a jehož hlavními ikonami jsou Jackie a John Kennedyovi, právě zažívá nevídaný boom.

Seznamte se: Preppy či též preppie nebo prep pochází ze slova preparatory (přípravný). V anglicky mluvících zemích se tak označují žáci či absolventi prestižních soukromých středních škol, takzvaných preparatory schools. Tyto školy mají za úkol připravit své ovečky, povětšinou příslušníky vyšších středních vrstev, na studium na jedné z osmi nejstarších univerzit Spojených států amerických (Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Pennsylvania, Princeton, Yale).

V posledních šedesáti letech se ze slova preppy, jež lze volně přeložit i jako konzervativní, však stalo mnohem víc než jen pouhé označení studentů elitních škol. Preppy je dnes subkultura s vlastním stylem oblékání, společenskými hodnotami i přístupem k životu. Jinými slovy: preppíci jsou partička usměvavých ‚slušňáků‘, kteří dohnali nedokonalost k dokonalosti a překvapí každého, kdo by se mohl domnívat, že východní pobřeží Spojených států přineslo světu pouze kvalitní hip hop.

Tip Joyonline.cz: O dlouho očekávané znovuzrození se z velké části zasloužila i newhavenská značka Gant, jejíž hostující návrhář Michael Bastian je známým vyznavačem preppy stylu. V České republice máte možnost preppy styl poznat na vlastní kůži ve všech jejích prodejnách.

PREPPY STYL PRO DÁMY:

– řídíme se heslem „v jednoduchosti je krása“

– základ šatníku tvoří košile všech barev – od klasické bílé po kostkované, puntíkované atd.

– velice oblíben je tzv. univerzitní look – skládaná sukně, triko s číslem, baseballová bunda

– kostkované šaty jednoduchého střihu vyrobené z bavlny nebo jiného přírodního materiálu

– správné preppy dívky nenosí moc šperků – jednoduchý perlový náhrdelník po babičce postačí

– typické jsou nejrůznější barevné kombinace – někdy se může zdát, že celý outfit neladí, opak je však pravdou, vše je nesmírně promyšleno, ale působí nenásilným dojmem – oranžové kalhoty, modrobílá kostkovaná košile, zelený pásek? Proč ne? Pro preppíky je život zábava a to se odráží také v oblékání.

– styl není nablýskaný

– klubová saka, kostkované kalhoty a mokasíny – pánský look vypadá výborně i na slečnách

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Vztahy: bez cenzury