Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen

Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen Hledáte ideální brigádu na léto? Co takhle vyrazit zkusit své štěstí přímo do Ameriky? Studentka Martina si vyzkoušela práci plavčíka a my vám přinášíme její tipy a zážitky z cest.
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen
{loadposition breadcrumb}

Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen

Hledáte ideální brigádu na léto? Co takhle vyrazit zkusit své štěstí přímo do Ameriky? Studentka Martina si vyzkoušela práci plavčíka a my vám přinášíme její tipy a zážitky z cest.

Studentka brněnské Masarykovy univerzity Martina Jiříčková je jednou z účastnic programu Work and Travel společnosti Student Agency. Ten studentům vysokých a vyšších odborných škol umožňuje vycestovat do USA, legálně tam pracovat a cestovat. Tři měsíce tak coby plavčice strávila v akvaparku ve Wisconsin Dells, v průběhu dalších tří týdnů pak procestovala téměř pětinu USA.

Zodpovědnost, odhodlání, trpělivost a empatie – tak popisuje Martina práci plavčíka v aquaparku, kterou strávila tři letní měsíce v americkém Wisconsinu. Zatímco její kamarádi v Evropě uléhali ke spánku, ona podle svých slov zachraňovala životy. „Práce plavčíka nebyla nejjednodušší. Neumím si ale představit zábavnější letní práci,“ vzpomíná studentka.

„U tobogánu se mě ptal asi desetiletý chlapec, jestli můžou jet dva najednou. Odpověděla jsem, že jen jeden, a pro lepší porozumění zvedla palec, abych naznačila maximální povolený počet osob. Oba kluci také zvedli palec a s děkovným mávnutím skočili do tobogánu. Podobná scénka se opakovala ještě několikrát, než mi jeden Američan vysvětlil, že zvednutý palec jako symbol jedničky nikdo nechápe. V Americe totiž ukazují číslovky na prstech odlišně,“ popisuje humornou zkušenost Martina.

Program Work and Travel umožňuje studentům v USA legálně pracovat až čtyři měsíce, dalších třicet dnů pak mohou strávit cestováním. Po třech měsících práce v akvaparku proto tuto možnost využila i Martina. „Na okraji Velkého kaňonu jsem zažila nejkrásnější západ slunce v mém životě, v Yellowstonu potkala bizony a medvědy a v Yosemitském národním parku zase viděla jeden z největších stromů na světě,“ říká.

Při svých cestách po USA stihla Martina nasát i něco z atmosféry New Yorku, města pulzujícího životem, zahrála si na automatech v Las Vegas, zaplavala si v Pacifiku a viděla i pověstný Little Bighorn. Celkem se podívala do devíti států a najela 4500 mil.

Těch 105 dní, které v USA díky programu Work and Travel strávila, uteklo Martině Jiříčkové rychle jako voda. A obdobnou zkušenost rozhodně doporučuje všem, kteří cestu do zahraničí zvažují. „Každý si může zkusit alespoň jedno léto žít svůj americký sen,“ dodává mladá studentka.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
sledujte nás na instagramu