Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan

Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan Blížil se konec školního roku a já jsem začínala propadat depresím. Co budu dělat o prázdninách? Odmítala jsem jet s rodiči na každoroční dovolenou do Chorvatska a z představy brigády v Mekáči mi doslova naskakovala husí kůže. Chtěla jsem dobrodružství, poznat něco úplně nového.
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
{loadposition breadcrumb}

Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan

Blížil se konec školního roku a já jsem začínala propadat depresím. Co budu dělat o prázdninách? Odmítala jsem jet s rodiči na každoroční dovolenou do Chorvatska a z představy brigády v Mekáči mi doslova naskakovala husí kůže. Chtěla jsem dobrodružství, poznat něco úplně nového.

A tak jsem začala pátrat na vlastní pěst po internetu. Co couchsurfing? V překladu surfování po gaučích cizích lidí. Jen tak jet stopem do Berlína, přespat u naprosto neznámého Berlíňana, to všechno zadarmo? Ta představa mi přišla dokonalá, ale rodičům už tolik ne. Hledat nízkorozpočtová povyražení je docela náročné. Co zkusit nějakou neziskovou organizaci? Nechtělo se mi k nim přidávat, ale co takhle zúčastnit se nějakého projektu, jen tak, na pár dní?

      Jeden projekt mě zaujal – MyBetterMyself. Jet na tábor s lidmi z celého světa, a dozvědět se tak o tom, jak to funguje jinde ve světě, mi přišlo super. A tak jsem vyplnila přihlášku. Rodiče byli aspoň rádi, že si zlepším angličtinu a že na mě bude někdo dávat pozor (haha!).

      Na začátku července jsme vyrazili. Poznala jsem spoustu lidí, ale jeden byl obzvlášť super: Zhang. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít tolik společného s někým, kdo sotva mluví anglicky a žije přes čtvrt zeměkoule daleko. Při týmových projektech jsme se hodně skamarádili a Zhang mi dokonce nabídl, že až budu mít cestu poblíž, tak budu moct přespat na jeho gauči. Takže bych přece jenom mohla couchsurfovat!

      Užila jsem si tolik zábavy, že jsem si ani nevšimla své zlepšující se angličtiny, během týmové práce jsem se naučila spolupracovat jak s puntičkářským Egypťanem, tak s výbušnou Němkou. Když jsme odjížděli, neměla jsem daleko k slzám. Ale slíbili jsme si, že si budeme pravidelně psát maily a posílat si fotky, jak se máme. A že se navštívíme!

Momentálně udržuji pravidelný kontakt s lidmi ze sedmi různých koutů světa a spolužáci mi jen závidí. Zhang mi tuhle poslal balíček pravého čínského čaje s praženou rýží a já jemu hořické trubičky, které si tak oblíbil. Dokonce se začínám trochu učit i čínsky a rodiče se nestačí divit mé pilnosti. Ještě jim vlastně musím říct o mém výletě do Číny

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen