3 triky, jak si správně vybrat obuv

3 triky, jak si správně vybrat obuv 3 triky, jak si správně vybrat obuv Milujete nákupy bot? Při jejich pořizování byste se neměla řídit pouze designem, ale také tvarem a správnou velikostí. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou obuv.
3 triky, jak si správně vybrat obuv
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak si správně vybrat obuv

Milujete nákupy bot? Při jejich pořizování byste se neměla řídit pouze designem, ale také tvarem a správnou velikostí. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou obuv.

1. Zkoušejte boty vestoje

 

Boty si v prvé řadě pořádně vyzkoušejte, nikoli vsedě, ale vestoje. V opačném případě skončí vaše testování nepřesnými výsledky. Váha chodidla i jeho rozměr se musejí v obuvi projevit naplno. I když na nákup máte málo času, vždy si vyzkoušejte obě boty, protože mnoho lidí má rozdílná chodidla.

Náš tip: Ikonickou novinkou letošní kolekce jaro/léto 2013 u značky Crocs je nesmrtelný evergreen - námořnické boat shoes. Podešev má nízký profil, linie je úzká a ve tvaru mokasín. Funkční šněrování, klasická silná tkanička. Beach Line Boat Shoe jsou ultra lehké a v prostoru stélky ortopedicky tvarované. Výhodou těchto bot je nejen trendy tvar ale hlavně pohodlnost! Vyzkoušeno na vlastní chodidla! Cena 1680 Kč.

2. Větší velikost je lepší

Zahýbej tím palcem…“ Věta, kterou v dětství slyšelo během nákupu bot mnoho z nás a měli byste se jí dobře řídit. Vyberte si obuv, která je o půl centimetru větší, než je vaše velikost – právě tak, abyste mohli pohodlně zahýbat palcem. Zabráníte tím možné nepříjemné deformaci prstů. Boty si kupujte v odpoledních hodinách, kdy jsou nohy po celém dni trošku oteklejší, budou pak lépe sedět. „Dbejte také na to, aby pata doléhala přesně na konec boty a boty se nevyzouvaly. V obchodě se v nich několikrát dlouze projděte, ať máte jistotu, že opravdu sedí. Při zkoušení mějte na sobě ponožky nebo punčocháče podobné těm, které pak v botách chcete nosit,“ říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC.

3. Aby nohy mohly dýchat…

Komfort si také zajistíte vhodnými vložkami do bot, které pomáhají redukovat pocení, ale působí i preventivně při potížích s plochými nohami. „Na trhu je velká nabídka vložek od antibakteriálních, gelových až po speciální vložky do dámských lodiček. V létě jsou praktické i gelové polštářky do žabek. Noha v nich neklouže a zabraňuje se oděrkám z meziprstového pásku,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Náš tip: Pohodlné dámské žabky od ekologické a tááák voňavé značky Mel. Vyrobeny ze speciálního materiálu Melflex Plastic, který se anatomicky přizpůsobí tvaru nohy. Pásek je ozdoben krásným dvoubarevným srdíčkem. Pro ty, kteří dají přednost  (stejně jako my) střídmějším barvám, jsou žabky dostupné i v černé barvě. Cena cca 629 Kč.

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen

Zpět na článek: 3 triky, jak si správně vybrat obuv
Zpět na článek: 3 triky, jak si správně vybrat obuv
sledujte nás na instagramu