Chraňte svou pleť před sluncem – nezestárnete!

Chraňte svou pleť před sluncem – nezestárnete! Chraňte svou pleť před sluncem – nezestárnete! Podívejte se na rozdíl mezi pokožkou na vnitřní straně paží, na zadečku a na obličeji! Vidíte ten obrovský rozdíl?
Chraňte svou pleť před sluncem – nezestárnete!
{loadposition breadcrumb}

Chraňte svou pleť před sluncem – nezestárnete!

Podívejte se na rozdíl mezi pokožkou na vnitřní straně paží, na zadečku a na obličeji! Vidíte ten obrovský rozdíl?

V místech, kde je pokožka relativně chráněná před vnějšími vlivy prostředí, zůstává až do zralého věku jemná, hladká a bez vrásek. Tam, kde je kůže vystavována slunci a světlu, horku i zimě – tedy hlavně na obličeji –, je viditelně mnohem více zasažena, je unavenější a působí zhruble. A nemusí zrovna svítit slunce, aby UV záření pokožku ovlivňovalo.

UV záření na pokožku působí i v případě běžného denního světla, a to dokonce i v případě oblačného a zamračeného počasí. Proto je třeba chránit pokožku použitím denních krémů s vyšším ochranným faktorem. Zvláště v poslední době, kdy dochází ke zhoršování životních podmínek, se zvyšuje množství exhalací a snižuje se ochranná ozonová vrstva, jsou přípravky s vyšším SPF nutností.

Který z přípravků je pro váš typ pleti vhodnější? Výšku UV ochrany je vhodné zvolit dle fototypu pleti. V případě světlé pleti je určitě vhodnější silnější ochrana, tedy nejlépe SPF 30. Tmavšímu typu pleti bude stačit SPF 15. Dalším faktorem pro zvolení vhodného přípravku je výskyt slunečního svitu. V případě slunečného počasí je totiž lepší volit ochranu vyšší.

Náš tip: Česká přírodní bylinná kosmetika RYOR vyvinula dva nové přípravky s vyšším faktorem. Duo-aktivní krém SPF 15 a Trio-aktivní krém SPF 30 jsou přípravky vhodné pro celodenní běžnou ochranu pleti i pro ochranu pokožky po aplikaci depigmentačních přípravků, třeba Depigmentačního krému RYOR nebo Krému s ovocnými kyselinami RYOR.

Kvalitní ochranné krémy dokážou výrazně zlepšit stav vrchních vrstev kůže a jsou nejlepším pomocníkem před kožními změnami. Jsou zde i další antioxidační složky, například vitamin E. Tyto přípravky jsou ideální i pod make-up. Více informací na www.ryor.cz

Pokud nevíte, jak pečovat o svoji pleť, navštivte kosmetickou poradnu na www.mujryor.cz.

Související články:

Mathew Williamson pro Lindex: Módní kolekce, na kterou se budete těšit!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen