Tipy a triky na ochranu vašich šperků během léta

Tipy a triky na ochranu vašich šperků během léta Tipy a triky na ochranu vašich šperků během léta Jste milovnicí blyštivých náhrdelníků, náramků, barevných náušnic a originálních prstenů? Pokud si chcete uchovat jejich krásu, dejte si pozor na vlivy, které nepříznivě působí na povrch šperků. V létě to je především přímé sluneční záření a častější omývání vodou. Poradíme vám, jak se starat o šperky tak, aby si dlouho zachovaly svůj původní stav i po dlouhé dovolené u moře.
Tipy a triky na ochranu vašich šperků během léta
{loadposition breadcrumb}

Tipy a triky na ochranu vašich šperků během léta

Jste milovnicí blyštivých náhrdelníků, náramků, barevných náušnic a originálních prstenů? Pokud si chcete uchovat jejich krásu, dejte si pozor na vlivy, které nepříznivě působí na povrch šperků. V létě to je především přímé sluneční záření a častější omývání vodou. Poradíme vám, jak se starat o šperky tak, aby si dlouho zachovaly svůj původní stav i po dlouhé dovolené u moře.

Do vody s voděodolnými šperky!

Mnoho žen má zkušenosti, že kamínky vsazené do šperku na slunci nenávratně vyblednou, a šperk tak získá zcela odlišný vzhled, než jaký měl před svým zakoupením.  „Prsteny Troli jsou odolné vůči působení slunečních paprsků a také vůči vodě, která může šperky prakticky zničit. Jsou ideální pro všechny ženy, které nechtějí ztrácet čas se sundáváním šperků v momentě, kdy si chtějí dát osvěžující koupel,“ říká Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz. Co se týče vody a kovů, obecně platí, že časté namáčení všech ozdob a šperků nepůsobí na jejich povrchy příznivě. Koupání ve vodě sice voděodolné prsteny přežijí bez újmy, ale pokud byste denně pracovaly s vodou, například si často a nadměrně namáčely ruce, je vhodnější prsteny sundat, usušit měkkým hadříkem (nepoužívat papírový ubrousek) a nechat důkladně oschnout.

Čištění pomocí jedlé sody

Již při koupi šperku je třeba brát zřetel na jeho uchovávání a možné čistění. Doporučuje se používat klasické čistidlo přímo na šperky, které lze sehnat v téměř kterékoli drogerii. Univerzální čistič není vhodný, může obsahovat látky, které mohou barvy a povrch šperků nenávratně změnit a porušit.  Při čištění stříbra můžete také použít roztok vody a prášku do pečiva nebo jedlé sody. Zlato se nejlépe čistí odmašťovacími prostředky. Aby šperky zůstaly déle krásné, nasazujte si je těsně před tím, než půjdete ven. Nejdřív make-up, úprava vlasů a až pak nasadit šperk, a naopak, když přijdete domů, první věc je sundat šperk. Počítejte také s tím, že šperky s matnými povrchy se častým nošením stávají lesklejšími. Naopak šperky lesklé ztrácejí časem svůj krásný lesklý povrch a jsou matnější, proto je důležité dodržovat pravidelnou údržbu, aby vaše klenoty mohly zářit ve své původní kráse.

Náš tip: Náušnice, náhrdelník, náramek a prsten z řady Karibik značky Style Avenue evokují prosluněné dny strávené ve Středomoří. Výrazné stříbrné klenoty s modrobílým smaltem mají vzory červených hvězdic, diamantových kotev, žlutých vodních řas a pruhovaných záchranných kruhů. Nechybějí ani motivy kormidla, jachty, plachty, stěžně i mořských krabů a želv. Style Avenue najdete na Národní třídě 43 na Praze 1, kde se nachází vlajkový obchod značky.

Oddělte diamanty od perel

Šperky by měly být uchovávány zvlášť, nejlépe v látkovém sáčku nebo v igelitovém pouzdře. Má to své opodstatnění, jednak se o sebe vzájemně šperky neodřou a předejdete také jejich zamotávání a zašmodrchávání do sebe. „Diamanty neuchovávejte společně s ostatními šperky. Je to nejtvrdší nerost, a dokáže proto poškrábat ostatní cennosti, především pak perly, které jsou velmi měkké a snadno se poškrábají téměř o cokoli. Náhrdelníky z perel a drahých kamenů by měly být uchovávány v horizontální poloze, zabráníte tak prověšení,“ říká Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz.

 

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen
sledujte nás na instagramu