3 tipy, jak si efektivně zabalit na dovolenou

3 tipy, jak si efektivně zabalit na dovolenou 3 tipy, jak si efektivně zabalit na dovolenou Nastal čas letních dovolených a mnoho z vás jistě přemýšlí, co si zabalí, a dělá si seznamy potřebných věcí. Čas byste ale měli věnovat také tomu, do čeho vše zabalíte!
3 tipy, jak si efektivně zabalit na dovolenou
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak si efektivně zabalit na dovolenou

Nastal čas letních dovolených a mnoho z vás jistě přemýšlí, co si zabalí, a dělá si seznamy potřebných věcí. Čas byste ale měli věnovat také tomu, do čeho vše zabalíte!

Na velikosti záleží

Velikost zavazadla se odráží od účelu vašich cest. Letíte-li na prodloužený víkend, postačí vám většinou zavazadlo do 55 centimetrů, které je ideální na cestu dlouhou 2–3 dny. Navíc si jej můžete vzít s sebou na palubu letadla. Cestujete-li na delší dovolenou, potřebujete prostornější kufr nebo tašku s praktickým úložným prostorem v podobě kapsiček a úložných popruhů. Při balení dejte pozor, aby zavazadlo nevážilo více, než dovoluje letecká společnost. Většinou se povolená hranice hmotnosti v ekonomické třídě pohybuje od 15 do 20 kilogramů. Pokud vaše váha překročí hranici, tak si připlatíte cca 1200 korun. Jedete-li na dovolenou za nákupy, pořiďte si expandabilní kufr, u kterého se dá za pomoci druhého zipu zvětšit jeho obsah až o 25 %.

Vyberte správný materiál

Při výběru zavazadla je také důležitý materiál. „Mezi nejoblíbenější materiály patří skořepina (typ tvrdého plastu), která je velmi odolná proti poškození a je nepromokavá. Skořepinové kufry jsou ideální, pokud cestujete s křehkými věcmi. Více také chrání proti krádeži osobních věcí,“ říká Hana Andrlová z internetového obchodu Modnidoplnky.cz. Naopak textilní kufry jsou výhodné kvůli své menší hmotnosti a možnosti zvětšení svého obsahu díky kapsám. Textilní zavazadla a krosny jsou skvělé, pokud cestujete na dobrodružnou dovolenou, kde byste asi s kolečkovým kufrem moc daleko nedojeli. Praktická jsou také textilní zavazadla, která mají pevnou kostru, dají se do stran rozšířit. Milujete eleganci? Pořiďte si kožený kufr. Mějte ale na paměti, že bude náchylný na poškrabání a vyžaduje speciální péči.

Co zapomenete, koupíte na místě

Důležité je při balení nepanikařit. Co s sebou skutečně potřebujete, je pouze pas, osobní doklady, letenka a mobil. Plavky, opalovací krém nebo nafukovací lehátko se vždy dají koupit až na místě bez jakýchkoli větších potíží. Při balení také myslete na to, zda povezete z dovolené více věcí, abyste nebalila více věcí zbytečně. Co ovšem můžeme doporučit, je přibalení kvalitní knížky, na kterou se těšíte už měsíce, že si ji přečtete, anebo také, jak jinak, výtisk poslední JOY. 

Související články:

Mathew Williamson pro Lindex: Módní kolekce, na kterou se budete těšit!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Vztahy: bez cenzury