Městská KPZ aneb Co nosit v kabelce

Městská KPZ aneb Co nosit v kabelce Městská KPZ aneb Co nosit v kabelce Kabelka je snad pro každou z nás důležitou součástí nejen šatníku, ale i nás samotných. Není náhoda, že podle toho, jaké jsme, vypadá i její obsah. Některé věci by ale měla obsahovat každá kabelka bez ohledu na to, jestli jsme povahou party girl, nebo knihovnice.
Městská KPZ aneb Co nosit v kabelce
{loadposition breadcrumb}

Městská KPZ aneb Co nosit v kabelce

Kabelka je snad pro každou z nás důležitou součástí nejen šatníku, ale i nás samotných. Není náhoda, že podle toho, jaké jsme, vypadá i její obsah. Některé věci by ale měla obsahovat každá kabelka bez ohledu na to, jestli jsme povahou party girl, nebo knihovnice.

Mnoho z nás už podlehlo kouzlu malé taštičky – organizéru, který v případě potřeby přehodíme do jiné kabelky, a můžeme si být jisté, že vše důležité máme při sobě. Zpravidla v něm máme make-up, řasenku, žvýkačky, tampony a další věci, které běžně přes den používáme. Napadlo vás ale někdy, že byste se dostaly do svízelné situace a musely si vystačit jen s tím, co najdete ve své kabelce?

Jistě máte propisku a papír, kdyby se vám vybil mobil a nemohly jste si udělat poznámku do mobilu. Některé z vás možná mají i leukoplast, kdyby se náhodou pořezaly. Kuřačky jistě mají i zapalovač, kdyby se ocitly v místě, kde se večer vypnul proud. Ale ruku na srdce, kdo z nás má u sebe například dezinfekci, kdyby se vážněji poranil?

O krabičkách poslední záchrany vědí své instruktoři kurzů přežití Outdoor Survival, kteří radí, abychom vždy při sobě alespoň základní verzi KPZ měly – malou do kabelky, větší do lesa a ještě o něco větší do auta. Do svízelné situace se můžeme totiž dostat kdykoli, a to i během chvilky a aniž bychom to čekaly. Stačí se při houbaření na chvíli zamyslet, a v hlubokém lese jsme v tu ránu ztracené. A právě v takových situacích, kdy jsme odkázány jen samy na sebe, je dobré mít alespoň to nejnutnější vybavení pro to, abychom přežily.

Instruktor Amar Ibrahim na svých kurzech vysvětluje: „Do situace, která se dá nazvat přežívání, se můžete dostat velice snadno. My v Outdoor Survival proto učíme lidi psychologii přežití, aby v takové situaci zachovali co nejchladnější hlavu. Je také dobré umět využít to, co u sebe máme, k tomu, co v takové situaci potřebujeme, a zároveň si připustit, že co nemáme, kolikrát ani nepotřebujeme. Vše můžeme v nějaké podobě najít v přírodě.“

Snad jediná věc, kterou ani sebelíp opracovaný kamínek nenahradí, je kvalitní nůž. Říká se, že správný muž má mít nůž. Beze stopy po feminismu lze s klidem říci, že to samé platí o ženách. Malý nožík doceníte ve městě stejně jako v lese, větší nožík vás asi ve městě bude spíše tížit, ale zato v přírodě se stane nepostradatelným pomocníkem! Nezapomínejte na to, že bezpečí si musíte v prvé řadě vytvářet vy samy.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen