JAK NA EROTICKOU MASÁŽ?

JAK NA EROTICKOU MASÁŽ? JAK NA EROTICKOU MASÁŽ? Práce s tělem a intimitou je jednou z nejefektivnějších cest, jak posílit svou životní sílu a inspiraci. Díky doteku a láskyplné přítomnosti můžeme zažít zázraky a poznat zdroj naší životní síly ve zcela jiném kontextu, než jak jsme na sexualitu zvyklí pohlížet.
JAK NA EROTICKOU MASÁŽ?
{loadposition breadcrumb}

JAK NA EROTICKOU MASÁŽ?

Práce s tělem a intimitou je jednou z nejefektivnějších cest, jak posílit svou životní sílu a inspiraci. Díky doteku a láskyplné přítomnosti můžeme zažít zázraky a poznat zdroj naší životní síly ve zcela jiném kontextu, než jak jsme na sexualitu zvyklí pohlížet.

K zvládnutí intimní masáže pro muže a ženy je užitečné znát její hlubší souvislosti, nejen technický postup. Jako muži a ženy ‚fungujeme‘ odlišně – na úrovni sexuality i v každodenním životě. Když poznáme tyto principy, máme klíče k tomu, jak potěšit partnera či partnerku, aby tělo i duše vibrovaly blažeností.

Ženské tělo se naplňuje radostí, láskou a energií zpravidla tehdy, když se dotýkáme oblasti srdce a cítění – hruď, dekolt, šíje, tvář a vlasy, bříško a ‚okrajové‘ části těla – dlaně a chodidla, ruce a nohy… odtud pak pokračujeme dále do středu těla. Poté, co se tělo ženy uvolní a naplní energií, začne se otevírat centrum sexuality.

U mužů je tomu většinou naopak. Jejich nejcitlivější orgán je penis. Když se mužů s láskou dotýkáme a uctíváme je v oblasti pohlaví, začne se otevírat jejich srdce. Muži energii sbírají nejprve v pohlaví a odtud se pak díky dotekům a práci s dechem rozprostírá do celého těla. Životní energie u mužů stoupá z pohlaví nahoru a otevírá oblast srdce, krku a další energetická centra.

Tomuto principu říkáme polarita nebo také teorie plusů a minusů. Muži mají v oblasti pohlaví plus a v oblasti srdce minus. U žen je to naopak – plus je v oblasti srdce a pohlaví je minus. Plus je aktivní, dávající pól. Minus receptivní, přijímající. Proto také mezi ‚správně‘ polarizovanými těly muže a ženy vzniká doslova magnetická přitažlivost. Muž se cítí penisem přitahován do vaginy a žena zaplavuje muže láskou.

Když se nás někdo dotýká v ‚minusových‘ oblastech, můžeme reagovat napětím, frustrací či nudou. Ženy, jejichž tělo ještě není vláčné a rozehřáté láskyplnými doteky, reagují zpravidla na dotek v oblasti pohlaví stažením. Muži, když je dlouho hladíme v oblasti hrudi, na hlavě apod., se po chvíli buď naštvou, nebo usnou. Brána k jejich energii totiž leží v oblasti pánve.

Intimní masáž pro muže a ženy skýtá mnohem více než příval energie a potěšení. Obzvlášť ženy mohou poznat nesmírně léčivou sílu masáže intimních míst. Mnoho žen zakouší sníženou citlivost nebo i bolest po porodu dítěte a/nebo po operaci. Také prožitek zneužívání vede k odtržení se od energetického středu. V masáži využíváme jemnou techniku, která nám toto pomáhá uvolnit a vede nás k často netušené citlivosti, otevřenosti, svobodě, flexibilitě a radosti.

Muži se prostřednictvím intimní masáže mohou naučit, jak zvýšit svou kapacitu prožitku celotělového potěšení. U mnoha mužů se prožitek rozkoše omezuje do oblasti pohlaví. Energie nastoupá do erekce a vzápětí se ‚vybije‘ při ejakulaci. Nicméně díky práci s dechem a tělem se muži mohou naučit, jak vnímat intenzivní rozkoš ve všech částech těla a jak prožít orgasmus bez ztráty energie v ejakulaci. Díky tomu se cítí plní energie a celotělové blaženosti, která přetrvává i dlouho po orgasmu.

Kouzlo intimní masáže se můžete naučit na kurzu Denisy Palečkové a Richarda Vojíka Joni a lingam (pro páry i jednotlivce), http://www.tantraworld.info/clanek.php?p=560, nebo na 5denním letním kurzu pro páry Láska a vášeň, www.tantraworld.info/clanek.php?p=394.

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu. 

V současné době zavádí spolu s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, Ph.D., do ČR novou profesi Sexological Bodywork z USA, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen
sledujte nás na instagramu