3 triky, jak vyzrát na pocení nohou!

3 triky, jak vyzrát na pocení nohou! 3 triky, jak vyzrát na pocení nohou! Slunečné počasí si kromě opálené pokožky s sebou nese i jeden problém: častější pocení. Obzvláště v oblasti nohou se jedná o problém, který nelze jednoduše odstranit antiperspirantem. Poradíme vám proto pár triků, se kterými budete mít nohy dokonale v suchu.
3 triky, jak vyzrát na pocení nohou!
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak vyzrát na pocení nohou!

Slunečné počasí si kromě opálené pokožky s sebou nese i jeden problém: častější pocení. Obzvláště v oblasti nohou se jedná o problém, který nelze jednoduše odstranit antiperspirantem. Poradíme vám proto pár triků, se kterými budete mít nohy dokonale v suchu.

Hygiena především!

Samotné pocení je pro tělo přirozená reakce, která pomáhá organismu udržovat přijatelnou teplotu a přitom se zbavovat škodlivých látek z těla. Ale je dobré umět pocení také trochu regulovat, především v oblasti nohou, ty jsou totiž místem, kde se nachází největší množství potních žláz. Důležitá je samozřejmě hygiena, nohy si myjte nejlépe dvakrát denně a natírejte krémy určenými přímo na chodidla.

Přezůvky s sebou!

Proti pocení samozřejmě pomáhá otevřená a prodyšná obuv. „Pokud ale i v letním počasí musíte mít uzavřené boty, tak volte kvalitní koženou obuv, která dobře absorbuje pot. Boty ze syntetických látek nejsou vhodné pro jedince, kterým se hodně potí nohy. Syntetický materiál špatně zpracovává pot a v botách se pak mohou kromě nepříjemného pachu šířit také mikroby,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC. Zapomeňte také na ponožky ze syntetického materiálu. Na absorbování potu jsou nejlepší bavlněné, které dopomohou k lepšímu provětrání pokožky. „Vyrazíte-li ven bez ponožek, tak si boty vystříkejte sprejem s obsahem stříbra, po kterém vám nebudou v botách nepříjemně podkluzovat chodidla. Navíc nanočástice stříbra skvěle bojují proti tvoření bakterií a nepříjemného pachu obuvi,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Pokud zrovna u sebe sprej s obsahem stříbra nemáte, můžete si pomoci malým trikem: dejte si do bot malý stříbrný předmět (např. minci, řetízek) tak, aby vám nepřekážel při chůzi, a během pár dní se vaše boty neutralizují od pachu. Použít můžete také octovou vodu k omytí nejen nohou, ale i vnitřku bot. Pracujete celý den v kanceláři? V práci pak mějte náhradní pohodlné boty na přezutí. Nepříjemný zápach může často plynout také z toho, že jste v botách uvězněny celý den. Noste stále při sobě i náhradní pár ponožek. Nikdy nevíte, kdy půjdete na nečekanou návštěvu.

Botox nejen na vrásky

Jedním ze současných trendů je také aplikovat si na místa, kde dochází k nadměrnému pocení, botulotoxin neboli botox. Ten dokáže vyhladit nejen vrásky, ale také zastavit aktivaci potních žláz. Samotná procedura stojí okolo osmi tisíc korun. Zákrok je ale dočasný a zhruba po půl roce se musí opakovat. Kromě plosek nohou si botox můžete aplikovat rovněž do podpaží nebo do dlaní. Dobré je také nohy každý den po koupeli sypat speciálními zásypy, které nakoupíte například v lékárně. Ty pomohou nejen nadměrnému pocení, ale jsou účinné i proti tvorbě bakterií a plísní.

Související články:

Mathew Williamson pro Lindex: Módní kolekce, na kterou se budete těšit!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Vztahy: bez cenzury