Jak na last minute aneb opravdu ušetříte?!

Jak na last minute aneb opravdu ušetříte?! Jak na last minute aneb opravdu ušetříte?! Doba letních dovolených je v plném proudu, ne všichni však mají jasno, kam za odpočinkem vyrazí. Co takhle využít last minute? Ušetřit se tak dají i desítky procent. I tento způsob má však řadu úskalí. Poradíme vám proto, na co si dát pozor.
Jak na last minute aneb opravdu ušetříte?!
{loadposition breadcrumb}

Jak na last minute aneb opravdu ušetříte?!

Doba letních dovolených je v plném proudu, ne všichni však mají jasno, kam za odpočinkem vyrazí. Co takhle využít last minute? Ušetřit se tak dají i desítky procent. I tento způsob má však řadu úskalí. Poradíme vám proto, na co si dát pozor.

Pro toho, kdo si srpnovou dovolenou nemusí plánovat už v lednu, je last minute výborný způsob, jak ušetřit podstatnou část peněz. „Slevy se pohybují mezi dvaceti až pětačtyřiceti procenty, v určitých případech mohou ceny klesnout až na padesát procent,“ vysvětluje Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu Dovolena.cz, který provozuje společnost Student Agency.

Pokud máte termín své dovolené stanoven na pevné datum, nečekejte s jejím nákupem až do posledního dne. Pokud se vám zájezd líbí a je za akceptovatelnou cenu, nepřemýšlejte o tom, zda bude levnější nebo jestli přijde lepší nabídka. Dlouhé přebírání může mít také za následek, že nakonec nikam neodjedete. Doporučujeme vybírat a koupit zájezd nejpozději 14 dní před nástupem na dovolenou.

Naopak pokud si můžete dovolit odjet na dovolenou v podstatě kdykoli, máte možnost vyzkoušet takzvaný super last minute. Dříve se takto lidé se sbaleným kufrem vydávali na letiště a zájezd kupovali podle aktuální nabídky i jen pár minut před odletem. Díky rozvoji prodeje zájezdů přes internet si dnes spíše vyberete v klidu doma od počítače.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z těchto variant, nespoléhejte se na nabídku jedné cestovní kanceláře. Srovnávat se v tomto případě vyplatí. Pamatujte, že při výběru dovolené se nemusíte omezovat jen nejbližším letištěm. S nabídkou odletů z blízkých zahraničních letišť, jako je Vídeň, Drážďany, Norimberk, Mnichov a další, můžete ušetřit další tisíce.

Přestože cena je velmi důležitá, nemusí být vždy zárukou spokojené dovolené. Speciálně u last minute nabídek platí, že rozpětí cen není přímo úměrné kvalitě služeb. Cestovní kanceláře totiž potřebují prodat hlavně letenku, která tvoří velkou část ceny last minute. Může se vám tedy stát, že za 3* hotel s all inclusive zaplatíte třeba jen o pět set korun víc než za 3* hotel a polopenzi. Posuzujte proto vždy poměr ceny a výkonu než jen samotnou cenu.

Vzhledem k tomu, že v České republice je ze zákona nutné uvádět u zájezdů konečné ceny, další náklady spojené se samotným zájezdem by u zavedených a seriózních firem být neměly. Vždy ale berte v úvahu další náklady, které s sebou dovolená nese. Takovými výdaji spojenými s dovolenou mohou být například výlety, kapesné či stravování v případě, že nemáte variantu s all inclusive.

Související články:

Mathew Williamson pro Lindex: Módní kolekce, na kterou se budete těšit!
Sexy Robert Pattinson tváří vůně Dior Homme!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
sledujte nás na instagramu