3 tipy, jak se starat o pokožku v létě

3 tipy, jak se starat o pokožku v létě 3 tipy, jak se starat o pokožku v létě Hřejivé sluneční paprsky má ráda většina z nás, dobíjejí energii a dodávají vitamin D. Abychom se však opálili a pokožka zůstala nepoškozená, používání vhodné kosmetiky a kvalitních krémů je základ. Že už to víte? A dodržujete to?
3 tipy, jak se starat o pokožku v létě
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak se starat o pokožku v létě

Hřejivé sluneční paprsky má ráda většina z nás, dobíjejí energii a dodávají vitamin D. Abychom se však opálili a pokožka zůstala nepoškozená, používání vhodné kosmetiky a kvalitních krémů je základ. Že už to víte? A dodržujete to?

Máš ochranu?

Důležité je chránit pokožku proti škodlivému vlivu UVA a UVB záření po celý rok, nejen v letních měsících. Sluneční paprsky obsahují volné radikály a ty zapříčiňují stárnutí pokožky po celý rok. Během roku byste měli chránit pleť krémy, které mají minimálně SPF 10. V létě je vhodné na obličej používat SPF 20–30, záleží na vašem fototypu. Ochranné pleťové krémy dodají potřebnou hydrataci a nezapříčiní nepříjemný pocit mastnoty, který na tváři zanechají opalovací mléka,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Pokud jedete autem nebo autobusem, je ochrana také nutná, protože škodlivé UVA záření proniká i sklem. Praktickým pomocníkem je také transparentní sluneční sprej na vlhkou pokožku, který můžete použít ihned po koupání a už nemusíte čekat, až uschnete.

Make-up s SPF? To je základ!

Dobrým doplněním k ochranným pleťovým krémům je také make-up s UVA a UVB ochrannou. „V současné době je na trhu spousta ochranné kosmetiky proti slunečnímu záření. Včetně oblíbených BB krémů, které nabízejí široké spektrum sluneční ochrany až po SPF 50. Ochranu poskytuje také spousta kompaktních pudrů a tekutých i tuhých make-upů. Důležité je chránit si i rty, které jsou velmi náchylné ke spálení. Použít můžete speciální tyčinky nebo rtěnky, které mají dostatečné SPF,“ říká Iveta Slavíková. Kromě krémů a kosmetiky je vhodné používat také speciální doplňky stravy, které pomáhají tělo více ochránit od škodlivého slunečního záření. Ideální je beta-karoten. Ve slunečních měsících byste měli také mít dostatečný přísun minerálů, jako jsou zinek, chrom, vápník a mangan. Dobrým doplňkem je též používat na pleť vitamin E – přírodní antioxidant. Ten pomáhá ochránit pleť od UV záření a zbavovat pokožku škodlivých látek a volných radikálů, které se na naší pokožce objeví každý den.

Po opalování namazat, prosím!

Péči také věnujte regeneraci pokožky po opalování. Důležitá je kvalitní hydratace. Pokud je pokožka zarudlá, jako první pomoc poslouží pantenol, gel s aloí vera, bílý jogurt nebo tvaroh. Spálenou nebo zarudlou pokožku natírejte každé dvě hodiny. Na kůži podrážděnou od slunce je dobré dát vychlazený sáček zeleného čaje. Důležité je také hodně pít, v horkých dnech i čtyři litry. Po opalování používejte místo klasických sprchových gelů olejové, po kterých vydrží pokožka déle opálená. A nezapomeňte na dostatečný přísun vitaminu C.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen
sledujte nás na instagramu