Prázdniny v Římě: nechte se unášet jako Audrey Hepburn!

Prázdniny v Římě: nechte se unášet jako Audrey Hepburn! Prázdniny v Římě: nechte se unášet jako Audrey Hepburn! Říká se mu věčné město. Je to snad proto, že nikdy nevyšlo z módy. Obchodní módní domy versus starobylé památky. Chcete tam být také stejně jako my? Průvodce Římem je tady jen a jen pro vás!
Prázdniny v Římě: nechte se unášet jako Audrey Hepburn!
{loadposition breadcrumb}

Prázdniny v Římě: nechte se unášet jako Audrey Hepburn!

Říká se mu věčné město. Je to snad proto, že nikdy nevyšlo z módy. Obchodní módní domy versus starobylé památky. Chcete tam být také stejně jako my? Průvodce Římem je tady jen a jen pro vás!

Audrey jezdí na mopedu!

Pokud byste chtěli být jako Audrey Hepburn a Gregory Peck, dojedete do Říma spíš na mopedu, kole nebo v kabrioletu. Je to sice velmi romantická představa, jak vám letní vítr čechrá vlasy a vy objímáte svého sluncem ožehlého Gregoryho, ale v reálu už tak roztomilá není. Z motorky vás bude bolet celý člověk, a kam dáte svou garderobu přichystanou na teplé noci v ulicích města? Kabriolet už je sice o něco lepší italská káva, ale cestování v autě skýtá také pár problémů. Tak za prvé. Benzin je drahý a cesta dlouhá, minimálně jedenáct hodin. Za druhé, Italové řídí velice vášnivě a ‚autenticky‘. Za třetí, parkování v Římě je docela oříšek. Nechte si tedy romantiku až do temných římských zákoutí a zkuste to raději letecky. Vždyť všechny cesty vedou do Říma!

Z letiště vlakem do centra města!

Nejlepší varianta, jak se dostat z letiště Fiumicino do centra města na nádraží Termini, je vlakem. Z letiště jezdí dva vlakové spoje. Rychlejší varianta je Leonardo Express, kde vás lístek vyjde na čtrnáct eur, vlak nikde nezastavuje a jede přímo na Termini (nástupiště 25). Vlak vyjíždí vždy pět a pětatřicet minut po celé. Vlaky začínají jezdit v šest hodin ráno a poslední po jedenácté večer. Cesta trvá přibližně třicet minut. Druhou, levnější variantou je vlak FR1, který staví všude možně a nejede přímo na Termini. Staví na několika dalších stanicích metra, kde můžete přestoupit a na Termini pokračovat metrem. Tento vlak vás přijde jen na osm eur a cesta metrem pak na jedno euro. Cesta trvá přibližně hodinu.

Centrum města podle Gregoryho Pecka

Pokud toužíte jako Audrey vidět Řím ze sedla mopedu, nejlépe bude seznámit se s nějakým Římanem či Římankou a udělat si z nich své průvodce. Když nebudou znát cestu, napovězte jim, že mají začít na náměstí Sv. Petra, tam, kde začínají první římské záběry z filmu. Tam se můžete kochat bazilikou sv. Petra ještě před tím, než zažehnete moped směrem na Piazza della Trinità dei Monti, kde sídlí Francouzská akademie. Až se nabažíte krásných výhledů, pokračujte na adresu k Monumentu Vittoria Emanuela II. Druhý den se musíte podívat k Fontáně di Trevi, kam se Audrey vydala na prohlídku města. Vyšlapejte Španělské schody, omrkněte kostel svaté Trojice a pak si po jejím stylu zajděte na kávu na Piazza della Rotonda k slavnému Pantheonu. Za návštěvu stojí i Piazza della Bocca della Verità, což je krásné náměstí nedaleko Úst pravdy a Herkulova chrámu. Neváhejte a vložte svůj osud nikoli do rukou, ale do tajemných úst, a zkuste najít pravdu.Viaggio felice!

Tip Joyonline: Leteckých společností je celá řada a vás nebaví dokolečka viset na internetu a zkoumat, která nabídka je nevýhodnější? Proto společnost AARON GROUP přišla s prvním československým mobilním srovnávačem letenek. Mobilní aplikace Tabletenky pro Apple a Android je schopna vám v několika vteřinách porovnat cenu letenek u osmi největších konkurenčních prodejců letenek jednotlivých společností a nabízí i speciální akční lety.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Wake Jam 2013