Interview s Matthewem Williamsonem

Interview s Matthewem Williamsonem Interview s Matthewem Williamsonem Milujete stejně jako my Matthewa Williamsona a značku Lindex? Jak už jsme vás informovali, v listopadu bude v tomto obchodě jeho limitovaná kolekce, a zde přinášíme rozhovor o tom, jak ke spolupráci došlo, jak bude kolekce vypadat a proč jeho modely může nosit teenagerka i důchodkyně.
Interview s Matthewem Williamsonem
{loadposition breadcrumb}

Interview s Matthewem Williamsonem

Milujete stejně jako my Matthewa Williamsona a značku Lindex? Jak už jsme vás informovali, v listopadu bude v tomto obchodě jeho limitovaná kolekce, a zde přinášíme rozhovor o tom, jak ke spolupráci došlo, jak bude kolekce vypadat a proč jeho modely může nosit teenagerka i důchodkyně.

Proč jste se rozhodl pro spolupráci se značkou Lindex?

Je to skvělá příležitost vytvořit řadu oblečení za dostupnější cenu a seznámit s mojí prací širší okruh zákaznic.

Jak byste kolekci popsal?

Je to skvělá součást šatníku každé moderní ženy, do které jsem vložil snad celé své DNA. Najdete v ní modely na víkendy, pro běžný pracovní den nebo slavnostnější příležitosti. Paleta barev je velmi dobře nositelná, obsahuje hodně inkoustově modré, místy ostře růžovou a samozřejmě hodně vzorů nebo korálkových detailů.

Co vás při navrhování této kolekce inspirovalo?

Bylo to opravdu především o zachycení DNA mé vlastní řady. Chtěl jsem zahrnout spoustu skvělých vzorů a barev, ale udělat to tak, aby bylo oblečení velmi nositelné. Téma jsem založil na motivu anglické růže. Představil jsem si nositelku oblečení, jak tráví víkend ve fantastickém, trochu dekadentním, majestátním domě na anglickém venkově.  

Co vás přimělo zapojit se do boje proti rakovině prsu?

Boj proti rakovině prsu za to prostě stojí. Jsem hrdý, že mohu podpořit tak skvělou kampaň vedenou společností Lindex a přispět dobré věci.

Pro koho většinou své oblečení navrhujete?

Nemám na mysli specifickou osobnost. Myslím, že moje oblečení může oslovit širokou skupinu lidí. Mojí neteři je jedenáct let a nosí moje oblečení. Mé matce je čtyřiašedesát a nosí je také.

Jaký byl proces navrhování kolekce pro Lindex?

Pracovat s touto značkou byl velmi přímočarý proces. Společnost je dobře organizovaná a podporuje skvělé návrhářské myšlenky. Dopřála mi tvůrčí svobodu, což je velmi důležité. Doufám, že kombinace našich dovedností a schopností vytvořila něco opravdu výjimečného.

Máte v kolekci nějakého favorita?

Řekl bych, že mým favoritem jsou jednoduché šaty s čínským květinovým potiskem. Je to můj archivní potisk, který jsem přepracoval. Jsou to skvělé šaty, ve kterých můžete jít z kanceláře přímo na večeři. Myslím, že obstojí také ve zkoušce času a stanou se trvalou součástí vašeho šatníku na mnoho dalších let.

Co by nemělo v šatníku žádné ženy nebo dívky chybět?

Myslím, že pokud váš šatník obsahuje základní kousky, bude pro vás móda zábavnější a také snazší. Dobré boty, černé šaty, sako, kalhoty, trička, kabát vytvoří pevný základ, který můžete aktualizovat sezonními kousky. Ty vám pomohou vykreslit vaši osobnost a charakter.

Jaké barvy bychom měli nosit letošní podzim?

Na trendy moc nevěřím. Myslím, že by se měl každý oblékat tak, aby to odpovídalo jeho osobnímu vkusu a potřebám. Miluji barvy. Jako základ může posloužit černá, bílá a neutrální tóny, které doplníte krásnými barvami a vzory.

Řekněte nám něco o charitativním rozměru spolupráce se značkou Lindex.  

Navrhl jsem charitativní tričko s logem Show some love. Je to jednoduchý a skvělý kousek a je fajn vědět, že poslouží správné věci.

Jaké barvy preferujete v každodenním životě?

Rád kombinuju teplé a studené tóny. V jednom outfitu často vypadají skvěle tři barvy, třeba námořnická modrá, korálová a písková.

Co dělá britskou módu tak ikonickou a výjimečnou ve srovnání s módou kdekoli jinde na světě?

Británie čerpá ze silného ‚módního‘ dědictví a je to rodiště mnoha trendů. V Anglii skvěle funguje vzdělávání související s módou a podporuje se individuální styl a tvůrčí talent. Myslím, že anglická excentrická módní vnímavost nás dělá jedinečným centrem módního světa.

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Vztahy: bez cenzury