5 tipů, jak si užít léto, a ještě pro sebe něco udělat

5 tipů, jak si užít léto, a ještě pro sebe něco udělat 5 tipů, jak si užít léto, a ještě pro sebe něco udělat Lenošení u vody, pořádná porce zmrzliny a večerní grilování – ideální představa letního dne. Často nás ale později doženou výčitky, že jsme volný čas mohli využít lépe. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak si užít letní radosti a zároveň pro sebe udělat i něco užitečného.
5 tipů, jak si užít léto, a ještě pro sebe něco udělat
{loadposition breadcrumb}

5 tipů, jak si užít léto, a ještě pro sebe něco udělat

Lenošení u vody, pořádná porce zmrzliny a večerní grilování – ideální představa letního dne. Často nás ale později doženou výčitky, že jsme volný čas mohli využít lépe. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak si užít letní radosti a zároveň pro sebe udělat i něco užitečného.

Sportujte v přírodě

Ať už jste po celý rok pravidelnými návštěvnicemi posilovny, nebo sportu příliš neholdujete, letní počasí přímo volá po sportovních aktivitách v přírodě. Zapomeňte tedy načas na běžecký trenažér a vyběhněte raději do lesa, krytý bazén vyměňte za přehradu a vyzkoušejte při tom třeba i některý z oblíbených vodních sportů jako windsurfing či vodní lyžování. S přáteli potom můžete uspořádat turnaj v plážovém volejbalu nebo si zahrát minigolf. Pokud zrovna nepatříte mezi sportovní nadšenkyně, můžete alespoň spojit nedělní výlet s pěší túrou či vyrazit na příjemnou večerní procházku. Uvidíte, že se budete cítit lépe a večer budete usínat spokojení a s čistou hlavou.

Dopřejte si hýčkání

Plavky odhalují naše přednosti i nedostatky, a proto o své tělo obzvlášť v létě musíme dobře pečovat. A co může být příjemnějšího než spojit zkrášlovací procedury s odpočinkem! Udělejte si pro sebe den volna a vydejte se do wellness centra, kde si můžete dopřát odpočinek při aromatické či bahenní koupeli a potom vyzkoušet třeba čokoládovou masáž. Prospějete tak nejen své mysli, ale i pokožce. Různé wellness balíčky jsou dnes také součástí nabídky mnoha hotelů v Česku, takže můžete přibrat partnera nebo kamarádku a nechat se hýčkat klidně i celý víkend. Při výběru si ale předem dobře prověřte kvalitu služeb a profesionalitu personálu, zejména u masáží může neodborný přístup napáchat víc škody než užitku.

Mlsejte ovoce

Sezonním pochoutkám v podobě zmrzliny nebo grilovaného masa doplněného křupavou bagetou dokáže odolat jen málokdo. Mlsat se dá ale i zdravě! Využijte bohaté nabídky čerstvého ovoce a dopřejte si ho nejen k svačině, ale i jako součást ostatních pokrmů. K snídani můžete zvolit například bílý jogurt smíchaný s kousky nakrájeného ovoce a trochou cereálií. Pokud si po obědě nedokážete odepřít něco sladkého, zkuste zákusek nahradit porcí dobře vychlazeného ovocného salátu z ananasu, jahod a vodního melounu. A večer můžete místo klasických zeleninových salátů vyzkoušet třeba kombinaci hrušky a kozího sýra nebo cukrový meloun s parmskou šunkou. Nejenže se tak i na konci léta budete v plavkách chlubit krásnou postavou, ale načerpáte i spoustu důležitých vitaminů.

Vyrazte na jazykový pobyt

Máte už delší dobu v plánu zapracovat na svých jazykových dovednostech, ale kvůli pracovnímu vytížení a domácím povinnostem to neustále odkládáte? Spojte příjemné s užitečným a vyměňte klasickou dovolenou za jazykový pobyt. Řada jazykových škol pořádá v letních měsících zahraniční kurzy, na kterých si kromě jazykové výuky užijete i lenošení u moře a poznávání místních pamětihodností. Nabídka destinací je velmi široká, s jazykovou agenturou Skřivánek se můžete vypravit například na Maltu, do Itálie, Francie, Španělska, ale i USA. Pobytové kurzy jsou samozřejmě pořádány i v Česku, vyzkoušet můžete třeba jazykově-relaxační pobyty, které jsou kombinací jazykové výuky s wellness programem. Pokud vás pobytové kurzy nelákají a na pravidelné docházení do jazykové školy jste příliš pohodlná, přesto byste ale své jazykové znalosti chtěla vylepšit, potom můžete vyzkoušet zajímavou alternativu v podobě tzv. pyžamových kurzů, které probíhají z pohodlí domova přes internet.

Provětrejte svůj šatník

Nákupnímu šílenství v období letních slev propadne každý rok snad každá z nás. Jenže šatní skříně bohužel nejsou nafukovací, a tak jednoho dne prostě musí přijít otázka, kam s novými úlovky. Proto si tentokrát udělejte chvíli čas a proberte své staré oblečení. Roztřiďte ho na kousky, které stále milujete a nosíte, na oblečení, které si vezmete už jen příležitostně, a na třetí hromádku srovnejte všechno, o čem už ani nevíte, že jste si to koupila. Příležitostně nošené oblečení odneste do komory nebo ho umístěte až na horní polici skříně, kam stejně ani nedosáhnete, nenošené oblečení můžete rozdat kamarádkám nebo odvézt do kontejnerů na charitu, uděláte tak zároveň i dobrou věc. Ve skříni budete mít po této čistce spoustu místa na novou parádu, a za odměnu si tak můžete udělat radost a vyrazit na pořádné nákupy.

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Váš příběh: Můj nejlepší kamarád je Číňan
Fotogalerie: Módní trendy na léto