3 triky, jak si umýt vlasy na jedničku

3 triky, jak si umýt vlasy na jedničku 3 triky, jak si umýt vlasy na jedničku Mastí se vám vlasy? Špatně se rozčesávají nebo nedrží ten správný tvar? Přečtěte si naše rady, jak správně zvládnout techniku jejich mytí, protože cesta ke krásnému účesu často začíná v koupelně pod sprchou.
3 triky, jak si umýt vlasy na jedničku
{loadposition breadcrumb}

3 triky, jak si umýt vlasy na jedničku

Mastí se vám vlasy? Špatně se rozčesávají nebo nedrží ten správný tvar? Přečtěte si naše rady, jak správně zvládnout techniku jejich mytí, protože cesta ke krásnému účesu často začíná v koupelně pod sprchou.

Ten pravý… šampon

Prvním krokem by měl být vhodný výběr šamponu a kondicionéru. Dobré je se poradit se svým kadeřníkem, který vám doporučí přesný typ kosmetiky, jež je pro vaše vlasy vhodná. „Šampon by neměl obsahovat silikony, které obalují vlasy, a tím je zatěžují. Máte-li spíše mastné vlasy, nepoužívejte zvlhčující šampony a ty, které jsou určené pro vlasy na barvení. Hydratační šampony se hodí na suché vlasy. Naopak jim nesvědčí šampony s přídavkem sulfátu, který je vysušuje. Máte-li spíše zplihlé vlasy, dejte si pozor na šampony dva v jednom, které vlasy zatěžují. Určitě nejsou vyhozené peníze pořídit si šampon z profesionální řady. Příliš levné šampony se nevyplatí, protože obsahují barviva s nekvalitními látkami a výživné složky jsou nahrazeny výraznou vůní,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz.

Nepodcenit přípravu

Před samotným mytím si vlasy pořádně pročešte a vykartáčujete. Tím vyčešete nečistoty, vypadané vlasy, odumřelé buňky. Než nanesete samotný šampon, důkladně si vlasy namočte pod tekoucí vlažnou vodou. Množství šamponu záleží na délce vlasů, pokud je máte krátké, stačí dvě kávové lžičky. U dlouhých vlasů si to přizpůsobte. Šampon zásadně aplikujte z dlaní, můžete i promíchat s trochou vody. Nanášejte jemně po celé délce vlasů.  Zapomeňte na silné vtírání přípravku, stačí lehké nanášení konečky prstů. Pokud si myjete vlasy méně než jednou za dva dny,  šampon naneste dvakrát za sebou, abyste dokonale smyli veškerou nečistotu i odumřelé kožní buňky. Při běžném každodenním mytí stačí umýt jednou dávkou.

Dlouhé vlasy potřebují kondicionér

Pokud máte dlouhé vlasy,  nezapomínejte na kondicionér. Trpíte-li na mastné vlasy,  vynechejte kořínky. Nejlepší je nanášet kondicionér od konečků vlasů. Nezapomeňte přípravek důkladně smýt, protože špatně vymytý šampon a kondicionér způsobí, že vlasy budou i po umytí nehezky zplihlé a mastné. Pokud máte velmi jemné vlasy, místo kondicionéru aplikujte nesmývatelné přípravky pro větší objem. Na oplachování nepoužívejte příliš horkou vodu, lepší je vlažnější, která dodá lesk. Po umytí vlasy zbytečně nedrhněte ručníkem. Jemně promačkejte po celé délce vlasů a udělejte volnější turban. „Na rozčesání mokrých vlasů nepoužívejte husté kartáče, stačí hřebeny se širokými zuby. Použít také můžete populární kartáč Tangle Teezer určený na šetrné rozčesávání mokrých vlasů,“ říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Rozhodně nechoďte spát s mokrými vlasy. Je dobré nechat vlasy trochu přirozeně uschnout a poté dosušit fénem studeným vzduchem. Horký vzduch z fénu aktivuje maz a vlasy se budou mastit rychleji.

Související články:

Jak mít na Facebooku co nejvíce lajků?
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen