Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci?

Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci? Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci? Ve velkém horku nemáte žízeň jen vy, ale i vaše pokožka. Jak ji tedy správně osvěžit?
Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci?
Fotogalerie:
{loadposition breadcrumb}

Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci?

Ve velkém horku nemáte žízeň jen vy, ale i vaše pokožka. Jak ji tedy správně osvěžit?

Velká horka i střídání počasí mají negativní vliv nejen na naši mysl a naše tělo, ale i na naši pokožku. Člověk bez jídla dokáže vydržet průměrně čtyřicet dní, bez vody ale maximálně týden.

Z těchto několika málo čísel vyplývá, že voda je pro náš organismus naprosto nepostradatelná. Zdravá kůže obsahuje asi 70 % vody. Téměř 75 % z ní se nachází hluboko v dermis, kde je důležitým faktorem odolnosti kůže. Pokud se toto množství sníží, projeví se to na kvalitě pokožky. Ta pak ztrácí pružnost a pevnost, je povadlá, citlivější, svědí, objevují se suché šupinky a vrásky v relativně nízkém věku. To vše se také může podílet na vzniku různých dermatologických problémů a onemocnění.

V roce 2003 získal Peter Agere Nobelovu cenu v chemii za svůj objev kanálků v buněčných membránách, skrz které se voda a další důležité látky dostávají do buněk i zpět. Správná hydratace kůže je důležitá nejen pro její vzhled, ale zejména pro správnou funkci. Pokud pleti chybí potřebná vláha, je citlivější, náchylnější k různým chorobným změnám, snadno se na ní množí bakterie, je začervenalá, olupuje se.

Náš tip: Jednozančně Bioderma. Po odlíčení a vyčištění pokožky čisticím mlékem Hydrabio a micelární vodou Hydrabio je vhodné nanést na pokožku pečující přípravky – lehký krém Légère Hydrabio na den a výživný krém Riche Hydrabio na noc. Na další péči je určeno sérum Hydrabio, maska Hydrabio nebo samoopalovací krém Hydrabio. Přípravky naučí pokožku opět využít vodu v ní obsaženou, pokožka bude opět hydratovaná a zářící krásou.

Související články:

Vztahy bez cenzury!
Fotogalerie: Módní trendy na léto
Plavčicí na jedno léto v USA: Splňte si svůj americký sen

Zpět na článek: Jak dopřát v létě pokožce dokonalou hydrataci?
sledujte nás na instagramu